VIDEO/ Rama publikon projektin e aksit Shëngjin Velipojë -Albpress Daily News
Published On: Enj, Qer 14th, 2018

VIDEO/ Rama publikon projektin e aksit Shëngjin Velipojë

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook videon e projektit të rrugës së re Shëngjin-Velipojë. Sipas projektit, rruga e re shkurton më shumë se një orë lidhjen mes zonave.

Mesazhi i Rames

MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur 🌹