VIDEO/ Publikohen pamjet, ja si u arratis nga burgu... -Albpress Daily News
Published On: Mar, Kor 3rd, 2018

VIDEO/ Publikohen pamjet, ja si u arratis nga burgu…

Ky është një moment i pabesueshëm kur një gangster francez famëkeq Redoine Faid arratiset nga burgu me një helikopter.

Videoja e marrë nga një i burgosur tjetër në burgun Reau, në rajonin e Parisit tregon se si Faid bën arratisjen e tij të guximshme nga baza e burgut.

Lëvdata me zë të lartë mund të dëgjohet kur helikopteri del përtej burgut.

Arratisja dramatike ndodhi pasi një pilot helikopteri u mor peng nga tre persona të armatosur dhe u detyrua të futet në burg.

Të tre bashkëpunëtorët e ndihmuan me sukses Faid dhe më pas u ulën aeroplanin 37 kilometra larg burgut para se të iknin me një makinë të zezë Renault.

Faid, i cili ishte më parë njeriu më i kërkuar i Francës, nuk është i panjohur për të shpëtuar nga burgu. Në vitin 2013, ai u arratis nga qelia duke përdorur dinamit.

Ai po vuan një dënim 25-vjeçar për një grabitje të armatosur që çoi në vdekjen e një polici në vitin 2010.

Faid aktualisht mbetet i lirë, ndërsa policia është në kërkim të të arratisurit famëkeq.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of