VIDEO/ Lotaria Amerikane, Ambasada e SHBA publikon udhëzimin: Ja hapat që duhet të ndiqni -Albpress Daily News
Published On: Enj, Tet 4th, 2018

VIDEO/ Lotaria Amerikane, Ambasada e SHBA publikon udhëzimin: Ja hapat që duhet të ndiqni

Ambasada e SHBA në Tirane ka publikuar një video me udhëzimet që duhet të ndiqen nga aplikantët në rastin e Lotarisë Amerikane.

“Vizitoni faqen tonë të internetit dhe lexoni në shqip udhëzimet e Lotarisë Amerikane për këtë vit.Lexo me kujdes rregullat perpara se te aplikosh”, thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Regjistrimi elektronik për lotarinë nisi dje dhe do te mbyllet më 6 nëntor 2018, në oren 18:00.

Duke filluar nga 7 maji 2019, për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar online Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve në faqen zyrtare të E-DV-së.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of