VIDEO/ Hillary Clinton falenderon aktivistet bushtra që mbështesin bushtrat… -Albpress Daily News
Published On: Die, Jan 28th, 2018

VIDEO/ Hillary Clinton falenderon aktivistet bushtra që mbështesin bushtrat…

Shpërndaj
Tags

Komentatori i HuffPost, Alex Mohajer, ka postuar video të komenteve të Hillary Klintonit, në Twitter.

“Përshëndetje të gjithë, unë vetëm dua t´ju them faleminderit,” tha Klinton në video, duke shtuar “faleminderit për feminizmin tuaj, për aktivizmin tuaj, dhe gjithçka që unë mund të shpresoj është që të mbani lart punën me të vërtetë të rëndësishme dhe të mirë”.

Por jashtë kameras, dëgjohet zëri i një gruaje duke thënë, “bushtrat aktiviste, mbështetëse të bushtrave”, një shprehje që Clinton e ka përsëritur në kamera momentet më vonë.

Ku ose kur kjo video është realizuar është e paqartë. Mohajer postoi videon në mediat sociale menjëherë pasi një raport i Neë York Times zbuloi se Klinton refuzoi të ftonte një këshilltar të lartë në fushatën e saj presidenciale të vitit 2008 pasi një femër, pjesëtare e stafit e akuzoi atë për ngacmime seksuale.

Klinton iu përgjigj raportit duke postuar një seri postimesh për mënyrën se si ajo mori parasysh shqetësimet e pjesëtares së stafit, por ajo nuk përmendi pse ajo mbajti këshilltarin e lartë të punësuar në fushatën e saj.

“U habita kur ndodhi, por u zemërua që vajza e re erdhi përpara, u dëgjua, dhe shqetësimet e saj u morën seriozisht dhe u adresuan”, ka shkruar Clinton të premten në mbrëmje, duke përmendur incidentin e vitit 2008.
“E thirra sot për t’i treguar asaj se sa krenar jam për të dhe për t’u siguruar që ajo të dijë se çfarë duhet të bëjnë të gjitha gratë: ne meritojmë të dëgjohemi”.

Komentet e Klintonit erdhën pasi Presidenti Trump u kritikua këtë muaj pasi raportoi të bënte një vërejtje në një takim me dyer të mbyllura të DACA-s përse “njerëzit nga vendet e ndyra” po vijnë në SHBA.

Trump mohoi të përdorte atë gjuhë të saktë, por njoftoi se ai përdorte “gjuhë të ashpër” në takimin me anëtarët e Kongresit. /Marrë nga Breitbartnews/