VIDEO/Donald Trump dhe Rex Tillerson, një marrëdhënie e tensionuar…. -Albpress Daily News
Published On: Mër, Mar 14th, 2018

VIDEO/Donald Trump dhe Rex Tillerson, një marrëdhënie e tensionuar….

Shpërndaj
Tags

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi dje largimin e Rex Tillerson nga posti i Sekretarit amerikan të Shtetit dhe zëvendësimin e tij me Mike Pompeo, kreun e CIA-s.

Pompeo njihet si një nga mbështetësit e besuar të Presidentit Trump, ndërsa i përkiste linjës së “Lëvizjes së Çajit” mes Republikanëve. Shkarkimin e Tillerson, Trump e njoftoi në Twetter, ndërsa raportet mes dy zyrtarëve më të lartë të administratës amerikane raportoheshin të tensionuara.

Video e mëposhtme tregon disa nga momentet kur Trump dhe Tillerson dukej se kishin një raport të vështirë.