Veting politikanëve? Rama i përgjigjet Bashës dhe ka një propozim... -Albpress Daily News
Published On: Enj, Sht 6th, 2018

Veting politikanëve? Rama i përgjigjet Bashës dhe ka një propozim…

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pozitivisht propozimit të kreut demokrat Lulzim Basha, për vettingun e politikanëve.

Rama në një postim në Twitter, shkruan se është gati të diskutojë më PD-në për këtë gjë.

“Veting politikanëve? Sa më parë! Me një drejtësi të pastruar përmes Vetingut, s’do ketë më as në këtë vend shteg për politikanët që t’i ikin drejtêsisë. Dhe çdo ide tjetër për të rritur llogaridhënien e politikanëve është e mirëseardhur. Gjithnjë gati të diskutojmë me PD”, shkruan Rama.

1
Shkruaj nje koment

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bejk Trungaj Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest
Notify of
Bejk Trungaj
Guest
Bejk Trungaj

OK, Mendimi dhe nisma jane shume ideale pasi nga Vetingu ne politike duhet filluar, por me thene pak te drejten jam shume skeptik se kush do ta bej vetingun ne Politike, vetingu ne Drejtesi ka filluar por me syrin tim duke i pare gjerat nga jasht e duke e njohur mire Shqiperine dhe shqiptaret. Pyeteja eshte: KUSH DO TA BEJE VETINGUN se vetingun ne drejtesi sikure po rrjedh nga pak (gjithemone sipas atyre qe shkruhen e diskutohen)