Uruguai-Francë, publikohen formacionet zyrtare -Albpress Daily News
Published On: Pre, Kor 6th, 2018

Uruguai-Francë, publikohen formacionet zyrtare

Uruguai dhe Franca kan publikuar formacionet zyrtare pak minuta para nisjes së përballjes në kuadër të çerekfinaleve të Botërorit.

Uruguai ka pësuar vetëm 1 gol deri tani, çka tregon se ka një mbrojtje të fortë. Në anën tjetër Franca do të ketë mungesën e Matuidi, i cili ka plotësuar numrin e kartonëve, ndërkohë Kavani do ta nis nga stoli ashtu siç edhe pritej .

Uruguai –Francë 16:00

Formacionet zyrtare:

Uruguai: Muslera, Jimenez, Godin, Kaseres, Bentankur, Nandez, Torreira, Veçino, Laksalt, Suarez, Stuani
Trajner: Tabarez

Franca: Loris, PAvard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Toliso, Kante, Griezman, Xhirud, Mbape
Trajner: Deshamp

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of