U largua si i paftë nga Shqipëria, sot kërkon Kupën e Botës... -Albpress Daily News
Published On: Die, Kor 8th, 2018

U largua si i paftë nga Shqipëria, sot kërkon Kupën e Botës…

Sot drejton Kroacinë, ekipin që siguroi një biletë për gjysmëfinalen e Kupës së Botës.

Por, një dekadë më parë ishte në krye të Dinamos në kampionatin shqiptar dhe ndoshta as në ëndërr nuk e kishte parë se një ditë do ishte ai trajner i kombëtares së vendit të tij, e për më tepër ta udhëhiqte drejt një synimi madhor: shpalljen kampione bote.

Pasi fitoi me penallti ndaj Rusisë, Zllatko Daliç shpërtheu në lot nga stoli.

Mirëpo, për të në mbrëmjen e djeshme u emocionuan edhe shumë tifozë në kryeqytetin shqiptar.

Daliç nuk është një emër i panjohur për ata që e përcjellin futbollin shqiptar.

Ishte korriku i vitit 2008, kur ai mori drejtimin e ekipit të Dinamos dhe që u largua si i paaftë.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of