Published On: Mër, Gus 16th, 2017

Tensionet me Korenë e Veriut, SHBA shtojnë masat mbrojtëse kundër-ajrore

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur një bateri shtesë të mbrojtjes kundër-ajrore “Patriot” në Korenë Jugore.

Ky vendim vjen si përgjigje ndaj testeve nukleare dhe raketore të Koresë Veriore, transmeton Fox News.

Sipas mediave amerikane, sistemi raketor “Patriot” është vendosur në Korenë e Jugut të premten e kaluar.