Temperatura ‘ferri’! Ja çfarë ndodh me motin nesër -Albpress Daily News
Published On: Enj, Qer 7th, 2018

Temperatura ‘ferri’! Ja çfarë ndodh me motin nesër

Ditën e nesërme pritet një rritje e ndjeshme e temperaturave. Meterologët parashikojnë që temperaturat maksimale në vendet e ulëta të shkojnë deri në 39°C, megjithatë pritet të ndihën disa gardë më të larta.

RESHJET – Sot pasdite (e enjte, dt.07) dhe nesër (e premte, dt.08) pritet të ketë reshje të dobëta, kryesisht në Veri.