Takimi me Daul/ Mediu kërkon mission faktmbledhës për Shqipërinë dhe mbështetje për… -Albpress Daily News
Published On: Enj, Kor 12th, 2018

Takimi me Daul/ Mediu kërkon mission faktmbledhës për Shqipërinë dhe mbështetje për…

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ka kërkuar Presidentit të PPE,  një  mision faktmbledhës për Shqipërinë dhe mbështetje për reformën zgjedhore. Gjatë një takimi të zhvilluar me Joseph Daul, Mediu ka kërkuar gjithashtu ka ngritur si shqetësime situatën e mosfunksionimit të Gjykatës Kushtetuese dhe bllokimet e Gjykatës së Lartë.

Postimi i Fatmir Mediu

Gjate takimit me Partite Popullore Europiane u takova me Presidentin Joseph Daul.

Duke i shpjeguar gjendjen e rende ekonomike, situaten e rende me korrupsionin, krimin ekonomik i kerkova Z. Daul mbeshtejen e PPE jo thjeshte per te djathten shqiptare PD dhe PR por per Shqiperine duke qene se PPE jane grupi me i madh i partive ne Parlamentin Europian dhe drejtojne qeverite ne vendet kryesore te BE.

Po ashtu referuar mbeshtetjes se PPE dhe vet Z Daul per zgjedhjet parlamentare dhe reformen ne drejtesi i kerkova nje mission fakt mbeldhes per Shqiperine, mbeshtetje per reformen zgjedhore dhe vecanerisht per situaten e papranueshme te mungeses se Gjyjates Kushtetuese dhe bllokimit te Gjyjates se Larte.

Shkruaj nje koment

avatar
  Subscribe  
Notify of