Tag archive for ‘zjarre’
By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Zjarret djegin 3 banesa në Mallakastër…

Situata nga zjarret duket se po rëndohet, ndërsa raportohet se 3 banesa janë djegur në Mallakastër, ku më parë flakët kishin përfshirë kodrën e Corrushit. Banorët kanë apeluar për ndihmë, ndërsa More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Nard Ndoka zbulon pse Edi Rama nuk merret me zjarret…

Aleati i Partisë Demokratike, kreu i PDK-së, Nard Ndoka, përmes një komenti në rrjetet sociale ironizon Kryeministrin Edi Rama, duke u shprehur se ai se nuk po merret me zjarret që shkrumbojnë vendin, pasi More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Zjarret/Vasili e ka me Edi Ramen: Dikush ti thote qe ka per detyre te mbledhe qeverine

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së i është drejtuar sërish sot kryeministrit Rama me një thirrje në Facebook për gjithë situatën kritike që po kalon vendi me zjarret. “Shqipëria pa qeverisje dhe More...

By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

19 vatra zjarri në 24 orët e fundit, ç’po ndodh në Shqipëri?

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 19 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 124 punonjës More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Dëmet e shkaktuara nga zjarret në Shqipëri, ja sa milionë lekë janë shpenzuar deri tani

Zjarret që kanë përfshirë vendin po shkaktojnë dëme të mëdha. Mbi 1 200 hektarë është sipërfaqja e djegur. Prej të cilave, 724 hektarë pyje, 182 hektarë në zona të mbrojtura dhe 273 hektarë kullota. Dëmi More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Edi Rama reagon për herë të parë për zjarret/ Në 4 vitet e ardhshme do rrisim investimet

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën e zjarreve në vend, ndërsa ka premtuar se në  4 vitet e ardhshme investimet për ndërhyrjet në këto raste do të rriten. Rama, More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

BE i tërheq “veshin” Shqipërisë: S’ka kapacitete për emergjencat civile! Abuzohet me fondet

Zjarret e shumta që po përfshijnë Shqipërinë kanë krijuar një gjendje të vështirë dhe pasojat do të jenë të rënda. Ajo që shpesh thuhet në media, pohohet edhe në raportin e fundit të Bashkimit More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

14 vatra zjarri sot në Shqipëri, ja zonat problematike

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë Shqipërinë janë shënuar 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, bëjnë të ditur Emergjencat Civile. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 98 More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Operacionet kundër zjarreve, kostoja 30 milione leke…

Operacionet e ndërmarra nga ekipet zjarrfikëse dhe Forcat e Armatosura për shuarjen e zjarreve kanë një kosto prej 30 milionë lekësh. Shifra është bërë publike nga ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, More...