Tag archive for ‘zjarre’
By Gjergji On E martë, Gusht 22nd, 2017
0 Comments

Zjarret, 5 vatra në 24 orët e fundit/Flakët rrezikuan banesa dhe resorte turistike

Disa qindra hektarë pyje dhe kullota janë djegur nga zjarret që kanë përfshirë Shqipërinë prej disa javësh, ndërsa ende nuk ka një bilanc mbi dëmet që janë shkaktuar. Zjarret vijojnë pavarësisht More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Zjarret, 10 vatra aktive ne 24 oret e fundit

Emergjencat Civile kanë raportuar situatën me flakët dhe vatrat e reja të zjarreve në territorin shqiptar. Këtë të hënë janë aktive 10 vatra zjarri në Shqipëri. Drejtoria e Emergjencave Civile (EC) More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Zjarret në Shqipëri, kjo është situata në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 14 vatra zjarri në disa qarqe të vendit. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 106 punonjës zjarrfikës, 20 automjete zjarrfikëse, More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Zjarret, 7 vatra ne 24 ore/ Vijon djegia e pyjeve…

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 7 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Korçë, Vlorë, Shkodër e Fier. Emergjencat Civile raportojnë se në operacione për shuarjen e zjarreve janë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Zjarret, ja situata në Shqipëri në 24 orët e fundit…

Në 24 orët e fundit emergjencat civile kanë evidentuar 5 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Korçë, Vlorë e Gjirokastër, çka do të thotë se ka një ulje të intensitetit të zjarreve në vend. Në operacione More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Zjarret, 11 vatra në 24 orë: situata problematike në Gjirokastër e Vlorë

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 11 vatra zjarri në disa qarqe të vendit, ndërsa situata paraqitej më problematike në Gjirokastër ku flakët rrezikonin të përfshinin disa More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Zjarret bashkojnë dy Vangjelet: Rama përgjegjës, “pirromanët” të lidhur me PS

Situata e zjarreve në disa zona në jug të vendit duket se kanë bashkuar deputetët Vangjel Tavo (LSI) dhe Vangjel Dule (PBDNJ) në akuzat drejtuar kryeministrit Edi Rama. Aleati i Lulzim Bashës, i cili renditej More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Zjarret, 8 vatra ne 24 ore/ Zonat me problematike

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 8 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Durrës, Fier, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 75 punonjës More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Zjarret, Athina tërheq urgjentisht avionët nga jugu i Shqipërisë

Shefi i ushtrisë greke ka urdhëruar tërheqjen e menjëhershme të avionëve grekë nga jugu i Shqipërisë. Me një urdhër urgjent dhe pa asnjë sqarim të shefit të ushtrisë greke avionët “Canadair” More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Zjarret djegin 3 banesa në Mallakastër…

Situata nga zjarret duket se po rëndohet, ndërsa raportohet se 3 banesa janë djegur në Mallakastër, ku më parë flakët kishin përfshirë kodrën e Corrushit. Banorët kanë apeluar për ndihmë, ndërsa More...