Category zjarre Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘zjarre’
By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Shpëtuan njerëz mes zjarreve në Mati, Tsipras: Nënshtetësi për shqiptarin dhe egjiptianët

Një video e publikuar në llogarinë e kryeministrit grek në Facebook tregon momentin kur Alexis Tsipras përqafon 3 emigrantë, një shqiptar dhe dy egjiptianë që punojnë si peshkatarë në Nea Makri, dhe More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Veliaj flet për zjarret dhe ka një mesazh për opozitën: Jeni bërë me zjarrvënësit, qyteti duhet…

Jo vetëm zonat urbane, por edhe fshatrat e Tiranës do të kenë kënde rekreative ku mund të gjejnë çlodhje dhe argëtim për fëmijët. Bashkia e Tiranës ka shtrirë projektin “Luaj Tirana” edhe në More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Zjarre të qëllimshme në çerdhe? Paloka: Xhafaj zbuloi armikun që po saboton Velinën

Pas lajmit se dyshimet e policisë janë që zjarret në dy çerdhe në Tiranë kanë qenë të qëllimshme, ka reaguar nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka. Përmes një postimi në rrjet, Paloka shkruan More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Portugalia lufton me zjarret, evakuohen qindra turistë

Zjarret në Portugali, në rajonin e Algarves kanë hyrë në ditën e tyre të pestë, ndërsa shërbimet e emergjencës vijojnë punën pa ndërprerje, për të minimizuar pasojat e tij. Së fundi është raportuar More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Shtohet rreziku për zjarre në Shqipëri, cilat janë zonat më alarmante

Ditët e fundit në Shqipëri janë regjistruar temperatura mjaft të larta, por sa i rrezikuar është vendi nga zjarret! Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se në zonat Dibër, Elbasan, Korçë dhe Gjirokastër More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Mrekullia, ja si i shpëtoi qeni zjarreve apokaliptike…

Numri i viktimave si pasojë e zjarreve që përfshinë periferinë e Athinës, disa ditë më parë, ka arritur në 91. Ndërkohë që kërkimet për të zhdukurit vazhdojnë, vullnetarët që merren me mbrojtjen More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Tragjedia e Athinës, publikohen pamje të tjera të dhimbshme…

Të tjera pamje të dhimbshme vijojnë të publikohen në rrjet nga tragjedia e ndodhur në Athinë ku humbën jetën si pasojë e zjarreve rreth 86 persona. Në rrjet janë publikuar pamje nga persona që kanë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Pamje e tmerrshme nga tragjedia në Athinë…

Mediat greke kanë publikuar një video të rrallë të xhiruar nga një person i bllokuar në shtëpinë e tij në Mati të Athinës. Shtëpia e tij është rrethuar nga zjarri i fuqishëm dhe atij i mbetet vetëm More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Tragjedia/ Ministri i Mbrojtjes së Greqisë: Zjarret të qëllimshme, dhashë dorëheqjen por…

Ministri i Mbrojtjes së Greqisë,Nikos Toskas, ka folur mbi situatën e zjarreve në periferi të Athinës, që shkaktuan të paktën 80 viktima dhe dhjetra të zhdukur. Ai është shprehur se ka indikacione që More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Teoritë për nisjen e flakëve, kryebashkiaku grek bën deklaratën e fortë: Isha aty dhe pashë që…

Zyrtarët sugjeruan në fillim se flakët ishin pasojë e zjarrvënies së qëllimshme, pasi u zbulua se 15 zjarre nisën njëkohësisht në zonën e Athinës, si pjesë e lëvizjeve për “destabilizimin e vendit”. Por More...