Tag archive for ‘zjarr’
By Albpress News On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Mallakastra nen pushtetin e flakeve/Ja pse u shkaktua zjarri…

Mallakastra dhe konkretisht fshati Çorrush është në gjëndje kritike, zjarret vazhdojnë të djegin vendin ndërsa dëmet janë kolosale. E gjithë kjo gjëndje që ka prekur jo pak pjesë të territorit, në More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Zjarret nuk kursejne as “Syrin e kalter”…

Gjatë kësaj periudhe zjarret janë përfshirë shumë nga territoret e vendit tonë, por gjatë ditës së sotme është rrezikuar një nga zonat më të bukura turistike. Mësohet se zjarri ka përfshirë zonën More...

By Albpress News On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Digjet streha e LGBT ne Tirane

Një banesë pranë Muzeut Historik është përfshirë nga flakët këtë të premte. Ndërtesa mësohet se përdorej nga LGBT. Siç duket edhe nga pamjet, ndërtesa është djegur totalisht nga zjarri, ndërsa More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Avioni grek nis operacionin e shuarjes së zjarreve në Jug të Shqipërisë

Ministria e Jashtme dhe Ministria e Brendshme shqiptare konfirmojnë nisjen e operacionit nga Greqia për shuarjen e zjarreve në jug të vendit. Një avion grek është nisur për t’i ardhur në ndihmë Shqipërisë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Zjarri në Krastë, Elbasani mbulohet nga tymi. Demiraj: Situata e papranueshme, s`ka angazhim te…

Vijon të mbetet kritike situate në Krastë të Elbasanit ku zjarri vijon prej më shumë se 24 orësh, duke shkaktuar re të mëdha tymi në të gjithë qytetin. Për të inspektuar situatën ka shkuar edhe ministri More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Ministri i Brendshëm flet për rrezik të sigurisë kombëtare, paralajmërimi i fortë

Ne nje kohe vape perveluese e me vatra zjarri ne cdo cep te vendit, ministri i Brendshëm, Demiraj flet per rrezikim te sigurise kombetare nga zjarrvenia e qellimshme. Me ane te nje postimi ne faqen e tij ne FB, More...

By Albpress News On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Zjarr në malin e Dajtit, rrezikohet edhe një objekt i rëndësisë së veçantë…

Zjarri që ka përfshirë malin e Dajtit vijon të jetë aktiv, ndërsa në aksionin për shuarjen e tij janë angazhuar rreth 60 efektivë të Gardës së Republikës. Nga flakët rrezikohet edhe një objekt të More...

By Albpress News On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

Holandë, zjarri përfshin rafinerinë më të madhe të Evropës

Një zjarr gjigant përfshiu dje në mbrëmje vonë rafinerinë më të madhe në Evropë të kompanisë së njohur holandeze të naftës ”Shell” në Roterdam duke provokuar mbylljen e disa pjesëve të saj. “Zjarri More...

By Albpress News On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

I vihet zjarri parkut ‘Rinia’ në Korçë

Policia ka njoftuar se ditën e sotme se në fund të parkut “Rinia” të qytetit të Korçës, ka rënë zjarr. Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e rendit, zjarrfikëset, si edhe shërbimet More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Zjarr ne nje pallat, banoret ne panik (VIDEO)

Një apartament është përfshirë nga flakët ditën e sotme në zonën e ‘Astirit’ në kryeqytet. Siç raportojnë qytetarët zjarrëfikzet nuk kanë mbëritur në vendngjarje, por edhe nëse mbërin ajo More...