Category zgjedhjet 2017 Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘zgjedhjet 2017’
By Albpress News On E diel, Qershor 25th, 2017
0 Comments

Ledina Mandija: Ja qytetet ku po lëvizin grupet e armatosura…

Zv.kryeministrja teknike, Ledina Mandija ka komentuar incidentet e ndodhura gjatë proçesit zgjedhor në disa qytete, duke shtuar se do të merren masa për të gjithë personat e përfshirë. Duke folur për More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Fushata zgjedhore/Financat kontrolle në doganat kufitare

Doganat kufitare kanë qenë sot në fokusin e inspektimeve të Ministrisë së Financave në kuadër të masave të monitorimit të veprimtarisë së punonjësve përkatës gjatë fushatës elektorale. Ministria More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 10th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Basha ga Peshkopia: Asnjë votë për shushunjat. Pse u bë bishë Meta?

“Asnjë votë për shushunjat. Koha e shushunjave në pushtet merr fund në 25 qershor”. Keshtu u shpreh kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, nga qyteti i Peshkopise. Basha ka vijuar sulmin More...

By Albpress News On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Rama në Pogradec: Saliu eshte më i miri që ka PD, Luli artist

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me batutat dhe ironizimin e rivalëve të tij politikë gjate fushates elektorale, ku nuk ka lene pa permendur dhe ish kryeministrin Sali Berisha. Gjatë një takimi me banorë në More...

By Albpress News On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017/Rama: Vota per te tjeret? Noli do rrotullohej në varr nga sikleti

Kryeministri Edi Rama u kerkoi zgjedhesve shqiptare te mos japin asnjë votë për partitë e tjera, të cilat, sipas tij, mbajnë peng shtetin. Rama tha keto parti ato ekzistojnë në qeveri për të bërë presion More...

By Albpress News On E premte, Qershor 9th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet 2017, ja sa jane respektuar kuotat gjinore në listat e kandidatëve

Kuotat gjinore nuk janë respektuar siç ligji e kërkon në zgjedhjet e 25 Qershorit, por partitë gjithësesi krahasuar me zgjedhjet e shkuara I kanë rritur numrat femërore në lista. Veçantia është se partia More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 3rd, 2017
0 Comments

Shpërthen Mehmetaj: Marrëveshja e errësirës prodhoi hakmarrjen dhe revanshizmin politik ndaj LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim, përmes nënkryetares Kejdi Mehmetaj, e ka cilësuar si hakmarrje politike dhe shantazh ndaj administratës, largimin e punonjësve nga funskionet dhe detyrat e tyre. Reagimi More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 3rd, 2017
0 Comments

Basha-Metës: Merre me qetësi, në 25 qershor të falimenton SHPK-ja

Kreu demokrat Lulzim Basha sulmoi serish nga Kruja Levizjen Socialiste per Integrim, duke e cilesuar ate nje SHPK. Basha ironizoi ish kreun e LSI-se, Presidentin e zgjedhur, Ilir Meta, i cili, sipas tij, duhet t’a More...

By Albpress News On E premte, Qershor 2nd, 2017
0 Comments

Një tjetër Drejtor shkarkohet nga detyra/Mori pjesë në fushatën e PS…

Shkarkimet në administratën publike duket se nuk ndalen. Shkak është pjesëmarrja e të shkarkuarve në fushatën elektorale. Kjo të paktën pretendohet nga ministrant teknikë të propozuar nga PD në vendimet More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Marrëveshja me Ramën/Basha: Ja reformat që do ndërrmarrim në Kushtetutë. Pushtetarëve do t’u ndërpriten mandatet…

Kreu demokrat Lulzim Basha theksoi se gjuha e vetme që kupton Edi Rama është ajo e përballjes popullore. “Në çadrën e lirisë arritën garanci normale për zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi More...