Tag archive for ‘zgjedhje’
By Albpress News On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

Raporti i teknikeve/Basha: zgjedhjet u manipuluan, vota u ble…

Kreu i Partisë Demokratike reagon në lidhje me raportin e përpiluar nga 6 ministrat teknikë në lidhje me zgjedhjet e 25 qershorit. Basha shkruan se ky raport tregon se zgjedhjet u manipuluan, duke plotësuar More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

A rrezikohet procesi i integrimit në BE nga raporti i ministrave teknikë? Përgjigjet Fleckenstein

Në një intervistë për Report Tv, eurodeputeti Knut Fleckenstein, njëkohësisht reporter për Shqipërinë në Parlamentin Europian, thotë se raporti i ministrave teknik të Partisë Demokratike për zgjedhjet More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Raporti i teknikëve për zgjedhjet/ Erion Braçe: ku janë provat, pa to eshte nje lulellek

Deputeti i Partisë Socialiste Erjon Braçe ka reaguar mbi raportin e hartuar nga ministrat teknikë të PD-së në lidhje me fushatën dhe proçesin e votimit në zgjedhjet e 25 qershorit. Ndërsa e cilëson raportin More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 17th, 2017
0 Comments

Votimi i detyrueshem ne zgjedhje, flet Kristaq Kume: Te zgjidhim njehere voten e emigranteve…

Pak ditë më parë numri dy i Partisë Demokratike, Edmond Spaho propozoi që pjesë e aksionit opozitar për reformën Kushtetuese dhe Zgjedhore të jetë dhe detyrimi me ligj për të votuar në zgjedhje. Por More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Gjermania është një vend i çuditshëm. Por, nuk do të ketë dramë dhe nuk do të ketë ndryshime

Gjermania është një vend i çuditshëm. Historia e saj ka parë metamorfoza konstante. Nuk është ndalur asnjëherë, dhe nuk ka pranuar asnjëherë një kundërgoditje, në brendësi të politikës evropiane. More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

“Der Standard”: Fajtori kryesor për kaosin politik në Kosovë është “Krahu i Luftës”, Dacic jep detaje për ndarjen e Kosovës

Pas dështimit të tentativës së katërt për krijimin e qeverisë së Kosovës, një sërë mediash ndërkombëtare i kanë kushtuar rëndësi ngjarjeve në Kosovë. “Në parlamentin e Kosovës merrnin pjesë More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Ristrukturimi i qeverisë “Rama 2”, ministrat me bilanc negativ në zgjedhje

Partia Socialiste më 27 gusht do të mbledh forumin e saj më të lartë, Asamblenë Kombëtare Socialiste ku do të bëhen të ditura disa vendime, mes të cilave edhe kabineti i ri qeveritar. Në këtë mbledhje, More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

“Kanabisi bleu zgjedhjet e 25 qershorit!” PD ankesa tek senatorët për Ramën

Zyra e shtypi pranë Partisë Demokratike ka zbardhur takimin që delegacioni prej katër senatorësh nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, patën me zyrtarë të lartë të kësaj force politike. Senatorët Roy More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 7th, 2017
0 Comments

Rama publikon raportin për Lezhën/Sa vota me shume kane fituar PS e LSI, sa ka humbur PD

Partia Socialiste më 25 qershor ka marrë mbi 3400 vota më shumë se zgjedhjet parlamentare të 2013, ndërkohë që Partia Demokratike ka një rënie me mbi 3900 vota. Ndërsa LSI ka një rritje me rreth 2489 More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

INTERVISTË/Nexhat Daci: PAN të bëjë sakrificë për t’i shmangur zgjedhjet

Nexhat Daci është politikani që pasluftës kishte negociuar zhbllokimin e bllokadës politike, pas zgjedhjeve të para parlamentare. Atëherë, LDK si fituese e zgjedhjeve, pas një bllokade, kishte bërë lëshime, More...