Tag archive for ‘zgjedhje’
By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

INTERVISTË/Nexhat Daci: PAN të bëjë sakrificë për t’i shmangur zgjedhjet

Nexhat Daci është politikani që pasluftës kishte negociuar zhbllokimin e bllokadës politike, pas zgjedhjeve të para parlamentare. Atëherë, LDK si fituese e zgjedhjeve, pas një bllokade, kishte bërë lëshime, More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Zgjedhjet për kreun e PD, Astrit Patozi: Ka ende thagma të pazbardhura…

Astrit Patozi, një prej kundërshtarëve dhe kritikëve të kreut demokrat Lulzim Basha, përmes një komenti në rrjetet sociale thotë se zgjedhjet e 22 Korrikut do t’i frymëzojnë gjatë studiuesit dhe politologët. More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 2nd, 2017
0 Comments

Darka e Bashes me kongresmenet amerikane/Ja cfare u diskutua ne prani te ministrit Demiraj

Situata në Shqipëri dhe rajon, bashkëpunimi strategjik me SHBA për t’u përballur me kërcënimet e krimit të organizuar, trafikut të drogës dhe korrupsionit ishin ne qender te takimit qe kryetari i Partisë More...

By Gjergji On E hënë, Korrik 31st, 2017
0 Comments

Milionat që fluturuan jashtë bankave për zgjedhjet në Shqipëri, ja shuma rekord

Paraja që qarkullon jashtë sistemit bankar ka arritur në një nivel rekord në qershor, sipas statistikave të publikuara sot nga Banka e Shqipërisë. Në fund të qershorit, jashtë sistemit bankar qarkullonin More...

By Gjergji On E shtunë, Korrik 29th, 2017
0 Comments

PS nis analizën e votave në çdo kuti, kush janë 6 deputetët që do kontrollojnë strukturat

Partia Socialiste ka nisur analizën e rezultatit të zgjedhjeve të 25 qershorit për të evidentuar punën e strukturave të PS-së në 12 qarqe. Ky grup pune u prezantua nga Kryeministri Edi Rama më 3 korrik, More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Besnik Mustafaj: Ja cfare fsheh marreveshja Rama-Basha…

Anëtari i Partisë Demokratike, dhe një prej kritikëve të Lulzim Bashës pas rezultatit zhgënjyes të zgjedhjeve të 25 qershorit, Besnik Mustafaj tha se votimi pro certifikimit të zgjedhjeve në KQZ nga anëtarët More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Kreu i KQZ-së: Votimi elektronik tërësisht i mundshëm për zgjedhjet e ardhshme

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri deklaron se zgjedhjet e ardhshme, ato vendore të 2019-ës, mund të zhvillohen elektronikisht. I ftuar në studion e Report Tv, Zguri u shpreh se nëse More...

By Gjergji On E mërkurë, Korrik 26th, 2017
0 Comments

Basha me deputetët e rinj në seli, Topalli i kujton Makbethin dhe ‘shkatërrimin’ që i bënë shqiptarët me votë

Pas mbledhje së grupit parlamentar të PD-së, ku kreu i saj kishte thirrur sot edhe deputetët e rinj që u votuan në 25 qershor, ka reaguar edhe deputetja demokrate, Jozefina Topalli. Ajo ka akuzuar Bashën More...

By Gjergji On E martë, Korrik 25th, 2017
0 Comments

Koha per bashkimin e PD

Nga Aleksander Biberaj Fushata brenda PD-se per zgjedhjen e kryetarit te PD-se perfundoi me ri-konfirmimin e Z. Basha ne postin e kryetarit te PD-se. Ne radhe te pare deshiroj te uroj Z.Basha per ri-mandatimin dhe More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 1st, 2017
0 Comments

Luan Rama injoron Bashën: Nuk merremi me ata që garojnë për vendin e tretë

Lëvizja Socialiste për Integrim ndihet e barabartë me Partinë Socialiste në garën elektorale të zgjedhjeve parlamentare, madje në qarqet më kryesore në vend, LSI e sheh veten forcë të parë politike More...