Category zgjedhje Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘zgjedhje’
By Albpress News On E premte, Shtator 21st, 2018
0 Comments

Manjani sfidon Ramën: Çoje vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme, ose mos shit p….

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka sfiduar Kryeministrin Edi Rama, për të çuar vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme. Rama deklaroi dje në emisionin Opinion se nëse zgjedhjet bëhen sot, atëherë More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

A do të jetë Erjon Veliaj kurbani i Ramës në zgjedhjet lokale…

Erjon Veliaj, kryebashkiak i Tiranës, ka kërkuar një tjetër mandatim nga Partia Socialiste për zgjedhjet vendore të 2019, duke synuar mandatin e dytë të Kryetarit të Bashkisë më të madhe në vend. Megjithëse More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 15th, 2018
0 Comments

Bloomberg gati të sfidojë Trumpin në zgjedhjet e vitit 2020

Manjati i medias dhe tre herë kryebashkiaku i Nju Jorkut, Michael Bloomberg është gati të sfidojë Donald Trump në zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Por këtë herë ai nuk do të garojë si një kandidat More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

A duhet të hyjë opozita në zgjedhje? Berisha: Do të ishte vetëvrasje nëse…

Ish-kryeministri Sali Berisha në studion e “Opinion” është pyeturlidhur me mënyrën sesi Lulzim Basha po bën opozitë dhe se çfarë do bënte ai po të ishte në krye të PD sot. Berisha u shpreh se të More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 5th, 2018
0 Comments

Kandidatët e opozitës për zgjedhjet vendore, Basha: Ja kur zyrtarizohen emrat…

Lulzim Basha, kreu i Partisë Demokratike, ka qenë i ftuar sot në emisionin “Fakt”, ku u shpreh se është ende herët për të folur për kandidatët e opozitës në zgjedhjet lokale. “Do të nisim konsultimet More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Rama-kryebashkiakëve: Shumë nga ju s´do kandidohen…

Kryeministri Edi Rama nuk ka nguruar t´ua thotë në sy kryebashkiakëve socialistë se shumë prej tyre nuk do të rikandohen për postet që kanë në zgjedhjet e ardhshme vendore. Gjatë një takimi me kryetarët More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

A po përpiqet vërtet Rusia, të ndërhyjë në zgjedhjet amerikane të mesit të mandatit?

Nga George Beebe Kur kanë kaluar gati 2 vite, që kur përfshirja e Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016 minoi politikën amerikane, ka shpërthyer sërish zemërimi mbi rolin potencial të Moskës More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Ja renditja e universiteteve për 2018, kryesojnë jopublikët dhe anglosaksonët

Rankimi akademik 2018 i universiteteve botërore ARWU, ose i njohur ndryshe si “Rankimi i Shanghait”, është bërë publike dje nga Shanghai Ranking Consultancy. Në rankimin e 2018-s, Universiteti i Harvardit More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Një 14-vjeçar kandidon për guvernator në SHBA

Në Shtetet e bashkuara, një nxënës 14-vjeçar, zbret në fushën e politikës duke kandiduar për postin e guvernatorit të Vermontit. I riu Ethan Sonneborn, hyn kështu në parapraket demokrate duke shfrytëzuar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Majko: Vota e emigranteve? Duhet ndryshuar formula per zgjedhjen e deputeteve

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, tha dje se votimi i emigrantëve nga vendet ku jetojnë do të kërkojë ndryshim të Kushtetutës. Në një intervistë për herë të parë në ERTV, Majko foli More...