Category zaev Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘zaev’
By Albpress News On E shtunë, Shtator 8th, 2018
0 Comments

Merkel: Integriteti territorial kyç për rajonin, interesi ynë…

Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev dhanë një konferencë të përbashkët për mediat. Kancelarja Merkel u pyet ndër të tjera edhe për idenë e shkëmbimit të territoreve More...

By Albpress News On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Zaev: Nga sot do të kemi Republikën e Maqedonisë së Veriut

Sot është një ditë më e mirë, më shumë perspektivë dhe ditë më të mira për Maqedoninë po vijnë. Kemi një marrëveshje historike mes Greqisë dhe vendit tonë. Me këtë marrëveshje do të kemi More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Zbulohen prapaskenat/ Zaev pranon propozimin e Ramës për emrin e ri të Maqedonisë

Agjencia e lajmeve ruse, “Sputnik” në një shkrim të sajin botuar në formatin serbisht të portalit, shkruan ditën e sotme se në Samitin e Kartës së Adriatikut, mbajtur në Podgoricë është diskutuar More...