Category xhafaj Archives - Page 2 of 7 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘xhafaj’
By Albpress News On E diel, Shtator 2nd, 2018
0 Comments

Kriminaliteti, Xhafaj mbledh drejtuesit e policisë: Largoni efektivët e paaftë dhe të lidhur me krimin

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Shkodër ku mbeti i vrarë biznesmeni 30-vjeçar, mësohet se Fatmir Xhafaj ka mbledhur drejtuesit kryesorë të Ministrisë së Brendshme dhe të Drejtorisë së Përgjithshme More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Zjarre të qëllimshme në çerdhe? Paloka: Xhafaj zbuloi armikun që po saboton Velinën

Pas lajmit se dyshimet e policisë janë që zjarret në dy çerdhe në Tiranë kanë qenë të qëllimshme, ka reaguar nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka. Përmes një postimi në rrjet, Paloka shkruan More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Manjani ironizon Xhafajn: I hape luftë edhe CIA-s…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar reagimin e Ministrisë së Brendshme dhe policisë, për raportin e CIA-s, ku thuhej se Shqipëria është një nga vendet më të rrezikshme për prodhimin More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 20th, 2018
0 Comments

Paloka: Vetëm Xhafaj mund të thotë se raporti i CIA nuk është i vërtetë…

Nënkryetari demokrat i Kuvendit, Edi Paloka, ka reaguar ndaj deklaratës së Ministrisë së Brendshme, sipas të cilës raporti i publikuar sot në media, i cili i referohej CIA-s, ishte i pasaktë dhe i pavërtetë. “Vetëm More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 11th, 2018
0 Comments

Masakra me 8 viktima, Xhafaj vizitoi te afermit e te vrareve/ Ja çfare u tha…

Rreth dy orë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në fshatin Resulaj të Selenicës, në vendin e ngjarjes ka shkuar ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Ai shoqërohej nga drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Manjani: Vetting i pavarur? Kur nuk varet nga Kryeministria, varet nga Ministria e Brendshme

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani është ironik me deklaratat e Kryeministrit Edi Rama, se vettingu është një proces i pavarur. Sipas Manjanit, e vërtetë është që ndonjëherë është i pavarur nga More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Xhafaj takim me strukurat e policisë në Shkodër: Vlerësim të veçantë për…

Ministri i Brendshem Fatmir Xhafaj dhe Drejtori i Pergjithshem i Policise se Shtetit Ardi Veliu kanë zhvilluar sot një takim me strukturat e Policise Vendore Shkoder Drejtori Vendor Vehbi Bushati tha se situata More...

By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Muxhahedinia letër Xhafajt/ Largojini spiunët e Iranit nga Shqipëria…

Një rezidente në kampin e muxhahedinëve në Shqipëri përmes një letre që u ka shpërndarë me email mediave vë në dijeni Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj, se Irani ka sjellë agjentë në Shqipëri More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Raporti i Antidrogës italiane, Xhafaj: Nuk jemi në hartën e vendeve që kultivojnë kanabis

Ministria e Brendshme ka reaguar pas gjetjeve të raportit vjetor të Drejtorisë Qendrore të Shërbimi Antidrogë Italian. Në një deklaratë për mediat, MB thotë se Shqipëria nuk është më në listën e More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 11th, 2018
0 Comments

Ja pse u kallzua penalisht Edi Rama…

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD, Edmond Spaho, ka reaguar lidhur me kallzimin penal që ka depozituar sot në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj Kryeministrit Edi Rama. “Sikurse e dini, para disa kohësh, More...