Tag archive for ‘xhafaj’
By Gjergji On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

Basha parashikon fatin e Fatmir Xhafajt: Po presim me qetësi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, tha se opozita qëndron fuqishëm prerë dhe vendosmërisht, për largimin e Fatmir Xhafajt, duke shprehur siguri se ai do të largohet. Deklarata e Lulzim Bashës Dua ta them sot qartë More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Të rinjtë protestojnë poshtë zyrës së Xhafajt, ja surpriza e rradhës

Të rinjtë e FRPD-së dhe LRI-së, vijuan edhe pasditen e sotme protestën e tyre përpara Ministrisë së Brendshme, ku kanë kërkuan largimin e Fatmir Xhafajt. Me fotografitë e Ramës, Xhafës, Agronit, të More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Protesta e FRPD/ Ja kriteret që ka Rama për postin e ministrit të Brendshëm…

Të rinjtë e opozitës kanë vijuar protestat për largimin e Fatmir Xhafajt nga posti i ministrit të Brendshëm. Ashtu si edhe një ditë më parë, të rinjtë e FRPD-së, dhe LRI-së, kanë suprizuar me banderolën More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Deklarata e fortë e Bashës: Ja tre emrat që pengojnë hapjen e negociatave…

Lulzim Basha, Kryetari i Partisë Demokratike, ka dalë në një konferencë të posaçme para mediave lidhur me hapjen e negociatave dhe mesazheve që po vijnë nga perëndimi. Ai deklaroi se hapja e negociatave More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Masat për sezonin turistik, Xhafaj mbledh drejtuesit e policisë dhe prefektët

Fatmir Xhafaj, ministër i Brendshëm, ka mbledhur në një takim Prefektët dhe drejtuesit e policisë, lidhur me masat për sezonin turistik. Por gjithashtu gjatë takimit është diskutuar lufta kundër kanabisit, More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 11th, 2018
0 Comments

Gjermania: Tahiri ‘peshk i madh’, Xhafaj në konflikt interesi.  Negociatat, ja pse nuk hapen…

Një intervistë, numri dy i CDU/CSU, partisë së Kancelares Angela Merkel, Dr. Johann David Wadephul, ka folur për situatën politike në Shqipëri dhe shanset për hapjen e negociatave. Wadephul shprehet se More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Nga droga në Maminas te skandali i ri i qeverisë Rama/ Ja deklaratat më të forta të Bashës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar betejë të fituar atë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa kërkoi largimin e Fatmir Xhafajt nga ky post.  Basha theksoi se Tahiri More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Basha: Xhafaj punoi kundër arrestimit të të vëllait, vetëm Agroni shpëtoi nga burgu mes 17 të arrestuarve

Kreu i PD, Lulzim Basha, i ftuar në ‘Opinion’, ka deklaruar se Fatmir Xhafaj ka punuar kundër arrestimit të vëllait të tij që në kohën që ka qenë Ministër i drejtësisë. Sipas tij, Xhafaj ka krijuar More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Basha: Fituam betejën me Tahirin, Xhafaj duhet të largohet. Ja skenari kriminal i Ramës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e ka konsideruar betejë të fituar atë me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa kërkoi largimin e Fatmir Xhafajt nga ky post. Basha theksoi se Tahiri More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Donald Lu: Po i ndjek me vëmendje akuzat ndaj Xhafajt, duhet hetim i pavarur

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, ka reaguar lidhur me akuzat e opozitës ndaj Fatmir Xhafajt dhe kërkesës së saj për largimin e tij nga posti i ministrit të Brendshëm. Ambasadori Lu shkruan në More...