Category vranesira Archives - Page 2 of 6 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘vranesira’
By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

FOTO/ Parashikimi i motit për 31 korrikun, ja çfarë parashikohet…

Moti dominohet gjatë gjithë ditës nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme me te dendura nga mesdita deri pranë orëve të mbrëmjes duke sjellë gjatë kësaj kohe shira të shpeshtë por afatshkurtër More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 29 korrik, ja çfarë pritet…

Dita e Diel, datë 29 Korrik moti do të jetë me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa zonat malore pjesërisht dhe ato kodrinore do të pasohen nuk do të mungojnë vranësira të pakta deri mesatare. Era More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Si parashikohet moti në 10 ditët e ardhshme…

Temperaturat në fund të korrikut dhe fillimin e muajit Gusht janë premtuese për ata që duan të pushojnë në breg të detit. Sipas sinoptikanëve, mesdita e të dielës sjell rritje të ndjeshme temperaturash. NJOFTIMI More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 27 korrik, ja çfarë pritet…

Dita e Premte, datë 27 Korrik, moti do të me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa mesdita sërish do të jetë me rreshje shiu në zonat e ulëta dhe zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 25 korrik, ja çfarë pritet…

Dita e Mërkurë, datë 25 Korrik, moti do të vazhdojë i paqëndrueshëm me kthjellime dhe vranësira përgjatë vijës bregdetare. Mesdita sërish do të rikthejë rreshjet e shiut në zonat e ulëta dhe zonat More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 20 korrik

Dita e Premte datë 20 Korrik, moti do të jetë me vazdojë me alternime kthjellimesh përgjate Ultësirës Perëndimore dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 19 korrik

Dita e Enjte, datë 19 Korrik, moti do të jetë me alternime kthjellimesh përgjate Ultësirvs perëndimore dhe vranësira të pakta deri në mesatare në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 18 korrik

Dita e Mërkurë, datë 18 Korrik, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të pakta deri në mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-10 m/sek në More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 17 korrik

Dita e Martë datë 17 Korrik 2018, moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat do të pasohen nga rreshje shiu në Ultësirën Perëndimore dhe zonat malore More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Një lajm jo favorizues për pushuesit, Meteoalb: Korriku nuk do ketë ditë të nxehta

Kjo verë është parashikuar si e freskët që në fillim të stinës. Sipas parashikimit të Meteoalb deri në fund të Korrikut, vranësira dhe shira të përkohshëm shfaqen kryesisht në zonat malore veriore, More...