Category vranesira Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘vranesira’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 11 tetor 2018, ja çfarë pritet

E Enjte dt 11 Tetor në vendin tonë do të dominojnë kthjellimet dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 7m/sek në bregdet. Valëzimi More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 10th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 10 tetor 2018, ja çfarë pritet

E Mërkurë dt 10 Tetor në vendin tonë moti do te vijojë me kthjellime dhe vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim kryesor Verilindje (NE) me shpejtësi 7m/sek në bregdet. More...

By Albpress News On E diel, Tetor 7th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit, çfarë pritet gjatë javës: Vranësira, rebeshe dhe…

E hëna paradite, do të karakterizohet me kthjellime e vranësira të shpeshta, por mesdita dhe pasditja sjellin vranësira dhe shira në pjesën më të madhe të vendit si dhe rrebeshe afatshkurtra në zonat More...

By Albpress News On E diel, Shtator 23rd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 23 shtator 2018, ja çfarë pritet

E Diel, dt 23 Shtator, vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë dhe prani të mjegullinës përgjate luginave. Era do të jetë More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 1st, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 2 shtator 2018, ja çfare pritet

Dita e Diel dt 02 Shtator moti do të mbetet i qëndrueshëm me përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta në zonat malore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (W) me shpejtësi 7 m/sek në More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 23rd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 23 gusht 2018, ku priten vranësira

Gadishulli i Ballkanit po ifluencohet nga periferia me presion të ulët (U) atmosferik me qëndër kryesore të pozicionuar në detin Egje e cila do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 22 gusht 2018, ja çfarë pritet

Gadishulli i Ballkanit po ifluencohet nga zonë me presion të lartë (A) atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në Europën verilindore e cila do të kushtëzojë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht More...

By Albpress News On E diel, Gusht 19th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 20 gusht 2018, juglindja e vendit e rrezikuar nga…

Fillimi i javës, date 20 Gusht, moti do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra do të jetë me diell përgjatë Ultësirës perëndimore dhe rrebeshe shiu dhe stuhi në zonën Juglindore. Era do More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 19 gusht 2018, vranësira dhe rrebeshe në zonat…

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ifluencohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme në shtresat e larta të atmosferës të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 18 gusht 2018, rrebeshe shiu në…

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme, të cilat do të kushtëzojnë në vendin tonë dhe Kosovë mot pjesërisht të qëndrueshëm. E Shtunë 18 Gusht 2018 Dita More...