Category veliaj Archives - Page 2 of 11 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘veliaj’
By Albpress News On E hënë, Gusht 27th, 2018
0 Comments

Zhupa-Veliajt: Je kryemashtrues, ja plani që do të ndërtosh kulla te Garda…

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa, ka reaguar ndaj deklaratës së Bashkisë së Tiranës, e cila mohoi akuzat e kësaj partie, lidhur me ndërtimin e kullave në zonën e liqenit artificial. Zhupa More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

FOTO/ Vokshi: Veliaj rrezikon jetën e fëmijëve, ja ç´thotë raporti i OPGJ për zjarret

Partia Demokratike akuzoi Kryebashkiakun Erjon Veliaj se rrezikon jetën e fëmijëve në çerdhe dhe shmang përgjegjësinë e tij direkte. Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, tha se komunikata e policisë së More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Mbledh qeverinë për ndryshime, por rikonfirmon Veliajn për një tjetër mandat…

Ka përfunduar në vilat qeveritare në Vlorë mbledhja dyditore e qeverisë dhe kryesisë së Grupit Parlamentar të PS-së, ndërsa i pranishëm gjatë paradites së sotme ka qenë edhe Kryebashkiaku i Tiranës, More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Veliaj flet për zjarret dhe ka një mesazh për opozitën: Jeni bërë me zjarrvënësit, qyteti duhet…

Jo vetëm zonat urbane, por edhe fshatrat e Tiranës do të kenë kënde rekreative ku mund të gjejnë çlodhje dhe argëtim për fëmijët. Bashkia e Tiranës ka shtrirë projektin “Luaj Tirana” edhe në More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 23rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vokshi akuza Veliajt: Po manipulon opinionin publik për zjarrin në çerdhe

Partia Demokratike akuzoi kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj, për manipulimin e opinionit publik lidhur me zjarrin që ka rënë në dy çerdhe të Tiranës. Sipas Albana Vokshit, kryetares së Komisionit More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Dhurimi i gjakut/ Veliaj: Do ta kthejmë mision të përhershëm

Punonjësit e Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit i bashkohen thirrjes së Aleancës për Dhurimin Gjakut, duke u sensibilizuar me institucionet e tjera të Bashkisë së Tiranës, të cilat gjatë verës More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Zhupa: Veliaj të japë llogari për zjarret në çerdhe, të nisë urgjent kontrolli…

Zëdhënësja e PD-së, Ina Zhupa, tha se Erion Veliaj duhet të japë llogari dhe të nisë me urgjencë kontrollin për sigurinë në çerdhe dhe kopshte. “Policia të sqarojë menjëherë nëse shpërthimi More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Zjarri në çerdhe/ Vokshi i drejton disa pyetje Veliajt dhe ngre dyshimet për…

Albana Vokshi, deputete e PD, ka reaguar edhe njëherë lidhur me zjarrer në çerdhe. “Mbrëmë vonë, u dogj një tjetër çerdhe në mes të Tiranës, sepse fondet e investimeve i “adoptoi” Veliaj të More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Veliaj uron besimtaret per festen e Kurban Bajramit, percjell mesazhin e veçante…

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi sot besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Veliaj vizitoi selinë e Komunitetit Mysliman, ku i përcolli urimet e përzemërta kreut të besimtarëve More...

By Albpress News On E diel, Gusht 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD i jep Veliajt çmimin e personazhit…

Partia Demokratike përmes zëdhënëses Ina Zhupa, bëri të ditur se i jep Kryebashkiakut Erjon Veliaj çmimin e merituar si “personazhi më shumë i shfaqur në tv shqiptare në sezonin 2017-2018”. Postimi More...