Tag archive for ‘veliaj’
By Gjergji On E hënë, Qershor 25th, 2018
0 Comments

Teatri Kombëtar/ Artistët refuzojnë Veliajn: Të presim në …

Artistët dhe aktorët refuzojnë ftesën e kryebashkiakut Erion Veliaj për një dëgjesë të dytë, në praninë e arkitektëve, lidhur me Teatrin Kombëtar. Artistët i bënë ftesë Veliajt dhe ministres së More...

By Gjergji On E diel, Qershor 24th, 2018
0 Comments

FOTO/ Rama e Veliaj festojnë në shesh, por ja si u përmbyt bashkia…

Kryebashkiaku Erjon Veliaj dhe Kryeministri Edi Rama organizuar në sheshin Skenderbej një ceremoni me rastin e dhënies së një çmimi pak ditë më parë në Barcelonë lidhur me këtë hapësirë publike. Një More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Rama mbron Veliajn dhe ironizon PD: T’i japim një leje ndërtimi…

Kryeministri Edi Rama i ka dalë në mbrojtje kryebshkiakut Erjon Veliaj, i cili sot shfaqi arrogancë dhe mospërfillje në Komisionin parlamentar të Medias, edhe pse iu kërkua të zbatojë rregulloren nga drejtuesja More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Pas përplasjes në Komision/ Balla mbron Veliajn dhe akuzon PD:  Do shkarkojmë Vokshin…

Taulant Balla, kryetar i Grupit Parlamentar të PS-së, ka reahuar lidhur me atë çka ndodhi në Komisionin e Medias në Kuvendin e Shqipërisë, ku kryebashkiaku Erjon Veliaj nuk pranoi të linte sallën e mbledhjes, More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Vokshi: Partneriteti Rama-Fusha për Teatrin, ja sa fitime ndajnë…

Deputetja demokrate Albana Vokshi, kryetare e Komisionit parlamentar për Median, ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliajn, se kishte ardhur në komision me urdhër të kryeministrit Edi Rama për t’i More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Reagimi/Berisha: Veliajn e nxorrën si qen me bisht ndër shalë, horr…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me situatën e paprecedentë të krijuar në Kuvendin e Shqipërisë, ku kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tentoi të uzurpojë në mënyrë të paligjshme Komisionin More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja deputetët e PS që mbrojtën Erjon Veliajn…

Është shoqëruar me tensione mbledhja e sotme e Komisionit të Medias, ku është kërkuar largimi i Erion Veliajt, pasi sipas Albana Vokshit, ai ishte i paftuar. Ndërkohë më pas kanë qenë disa nga deputetët More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

FOTO/ Përplasjet në Kuvend, ja çfarë ndodhi me Veliajn në komision…

Erjon Veliaj, kryetar i Bashkisë së Tiranës, u paraqit përpara një komisioni parlamentar pa qenë i ftuar, duke bërë zhurmuesin dhe dha shoën e rradhës, duke tensionuar situatën. Veliajt iu kërkua që More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Kaos në Komisionin parlamentar, Veliaj nuk pranon të dalë nga salla. Garda nuk ndërhyn…

Komisioni Parlamentar i Medias është përfshirë nga kaosi për shkak se Erjon Veliaj, Kryetar i Bashkisë së Tiranës, nuk ka pranuar të lërë sallën e mbledhjes, megjithëse nuk ka qenë i ftuar në këtë More...

By Gjergji On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Përplasje në Kuvend për Teatrin, Vokshi-Veliajt: Të nxjerr jashtë, je …

Teatri Kombëtar vijon të prodhojë përplasje politike mes pozitës dhe opozitës. Partia Demokratike është rreshtuar në krah të aktorëve dhe artistëve që kundërshtojnë projektin e qeverisë, sipas të More...