Tag archive for ‘vasili’
By Albpress News On E diel, Korrik 22nd, 2018
0 Comments

Vasili: Rilindja përbuzi ONM, faji i ambasadorëve që nuk folën…

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili akuzon ndërkombëtarët që nuk reaguan kur Rilindja përbuzi ONM duke e kthyer reformen nga shpresë në zhgenjim. “Heshtja e dënueshme e djeshme u ka humbur More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Argumentet/ Vasili: Ja pse reforma në drejtësi ka vdekur dhe motoja e Ramës

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka renditur disa nga argumentet, që sipas tij, provojnë se reforma në drejtësi ka vdekur. Në një postim në rrjetin social, Vasili shkruan se garancitë More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Vasili: Rama po luan kungulleshkën me reformën në drejtësi, synon kapjen…

Kreu i grupit parlamentar të LSI ka reaguar ndaj qëndrimit të mazhorancës lidhur me ligjin për Magjistraturën,  por edhe ndaj reformës në drejtësi në tërsi. “Rilindja luan kungulleshkën me ligjin More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 18th, 2018
0 Comments

Vasili: Rama zhbëri reformën konsensuale të Drejtësisë, shpërfilli Venecian për të kapur sistemin…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale, lidhur me situatën e krijuar  në drejtësi, ku si rezultat i Vettingut janë bllokuar së paku dy More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Vasili ironizon Hahn: Mos rri shumë me Ramën se po bëhesh qesharak…

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, është treguar i ashpër ndaj Komisionerit të Zgjerimit, Johannes Hahn. Pas konferencës që ky i fundit mbajti me kryeministrin Edi Rama, Vasili i rekomandon More...

By Albpress News On E martë, Korrik 17th, 2018
0 Comments

Hahn viziton Tiranën, Vasili e pyet për paratë e pista: A do të flasësh me Ramën për blerjen e reformës…

Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, do të vizitojë Tiranën, gjatë ditës së sotme, ku janë parashikuar takime me Kryeministrin Edi Rama, anëtarët e qeverisë, dhe Presidentin Ilir Meta. Porn ë prag More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

FOTO/ Vasili letër Ruçit: Zhblloko nismën ligjore të LSI për…

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, përmes një letre dërguar Kryeparlamentarit, Gramoz Ruçi, kërkon zhbllokimin e nismave ligjore të kësaj partie, që kanë mbetur në sirtaret e Kuvendit. Më More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Vasili: Qeveria Rama, anti-amerikane. A mund t’a pranojnë shqiptarët…

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka rikthyer edhe njëherë në vëmendje raportin e Departamentit amerikan të Shtetit, që vinte theksin në paratë e pista dhe pastrimin e tyre. Referuar More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Vasili: A gënjeu Rama në Bruksel për shpenzimet e Shqipërisë për NATO-n

Petrit Vasili, Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer lidhur me shpenzimet e Shqipërisë për NATO-n. Vasili me një koment në rrjetet sociale  ka kujtuar deklaratat More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Vasili: Antidroga italiane demaskon Ramën, kush e mbron është armik

Petrit Vasili, Kryetar i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka reaguar lidhur me raportin e Drejtorisë Qendrore të Antidrogës Italiane, e cila e paraqet si shumë alarmante gjendjen në Shqipëri. Vasili shkruan More...