Category turizem Archives - Page 2 of 3 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘turizem’
By Albpress News On E martë, Qershor 5th, 2018
0 Comments

Rama flet për investimet: Lungomaren do e mbarojmë, aeroporti i Vlorës gati para…

Investimet në fushën e turizmit po rriten gjithnjë e më shumë, u shpreh Kryeministri Edi Rama, nga Orikumi, ku mori pjesë në çeljen e sezonit turistik. “Fluksi i kërkesave për të investuar në turizëm More...

By Albpress News On E martë, Maj 22nd, 2018
0 Comments

Lonely Planet, 10 destinacionet  që duhen vizituar këtë verë/ Ja qytetet shqiptare

Prestigjiozja amerikane “Lonely Planet”, e cila boton guidat më të famshme në botë për udhëtimet, ka renditur Tiranën ndër 10 vendet që duhen vizituar patjetër nga turistët këtë verë. Në artikullin More...

By Albpress News On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Washington Post promovon Shqipërinë: Projekti që synon të tërheqë turistët në fshatrat e thella…

Mediat ndërkombëtare vijojnë të promovojnë turizmin shqiptar, duke e cilësuar si një nga destinacionet që duhet vizituar. Pas publikimeve në mediat italiane, franceze dhe angleze, së fundmi është Washington More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Taksat për sektorin e turizmit u ulën, por hotelet ‘fjetën’

​Ulja e Tatimit mbi Vlerën e Shtuar për sektorin e turizmit nuk solli çmime më të lira për qytetarët. Përfundimi konfirmohet nga Instituti i Statistikave.Ulja e TVSH-së për fjetjen ka hyrë në fuqi More...

By Albpress News On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Zgjidhet si hoteli më i bukur në botë, ‘Nihi Sumba’ një rezort ëndrrash

Nihi Sumba Island, i cili ndodhet në ishullin Sumba, 400 kilometra në lindje të Balit (Indonezi) është votuar si hoteli më i bukur në botë nga lexuesit e Travel + Leisure, të cilët pak kohë më parë More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

“Ky shkollëpakëti, kryeministri ynë, bën promocion në gusht, në të dalë të sezonit turistik”

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka kritikuar sot kryeministrin Edi Rama për një ‘gafë’ të këtij të fundit. Sipas Vasilit Rama zgjedh momentin e gabuar për ti promocion turizmit në More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Media italiane promovon turizmin shqiptar, por ja sesi reagojnë qytetarët…

Kryeministri Edi Rama shpërndau përmes rrjetit social një shkrim të revistës italiane “Vanity Fair”, që u sugjeron turistëve të zgjedhin Shqipërinë për të pushuar. Ashtu sikundër ndodh, pas çdo More...

By Albpress News On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Verën në detin e Shqipërisë, kudo që mund të shkoni mund …

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale një tjetër promovim që i bëhet Shqipërisë dhe turizmit të saj në revistën italiane Vanity fair.  Në artikull shkruhet “kudo që mund të shkosh mund More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Mediat fraceze cmenden pas Shqiperise/Mos e lini pa e vizituar kete destinacion

​Mediat franceze i kanë dedikuar një tjetër shkrim Shqipërisë duke promovuar kështu turizmin në vendin tonë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Edi Rama, duke publikuar të plotë edhe shkrimin More...

By Albpress News On E diel, Korrik 30th, 2017
0 Comments

Ish-zëdhënësi i Toni Bler: Duhet ta vizitoni Shqipërinë

Nëse nuk keni prenotuar ende pushimet, duhet patjetër të shkoni në Shqipëri. Kjo është këshilla që ish-zëdhënësi i Toni Blerit, Alistar Campbell i jep britanikeve. “Shqipëria,-shkruan ai në faqen More...