Category turizem Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘turizem’
By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Sezoni turistik, Rama: Të huajt na vlerësuan, shqiptarët na shajnë…

Ky ishte sezoni turistik më i pastër dhe më i qetë. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama nga Gjiri i Lalëzit, ku ka bërë bilancin për turizmin, ndërsa theksoi se sezoni turistik 2018 ishte më i pastër, More...

By Albpress News On E diel, Gusht 19th, 2018
0 Comments

FOTO/ Fundjava ndryshe e Niko Peleshit, ja promovimi qe i ben Korces

Ministri i Bujqesise, Niko Peleshi, ka zgjedhur nje fundjave ndryshe, ne ditet e nxehta te gushtit. Larg detit dhe zhurmes se qyteteve, veshjes zyrtare dhe zyrave te shtetit, Peleshi ka zgjedhur te promovoje turizmin More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

“Na presin si Zoti, kushton shumë pak…”, mediat italiane artikull për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në rrjetin social një artikull të medias italiane mbi arsyet pse duhet vizituar Shqipëria. “MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë artikull botuar në mediat italiane More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

‘Condé Nast’ zgjedh 10 vendet më të bukura të botës

Magazina prestigjioze ‘Condé Nast Traveler’ ka zgjedhur me votat e lexuesve 10 vendet më të mira në botë. Më poshtë është lista e përzgjedhur nga kjo magazinë. Norvegji Kroaci Greqi Kostarika Filipine Tanzania Kili Republika More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Tatimet, rreth 18 mijë të punësuar të rinj për sezonin turistik

Sipas drejtorisë së Tatimeve rreth 18 mijë persona janë punësuar për herë të parë këtë sezon veror, dhe kryesisht në zonat turistike të Durrësit, Vlorës, Lezhës, Shkodrës dhe Sarandës. “Për More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Tatimet: Në turizëm janë punësuar 15 mijë persona të rinj gjatë këtij sezoni

Drejtoria e Përgjitshme e Tatimeve ka dhënë informacion rreth rezultateve të arritura në kuadër të zbatimit të planit të detajuar të masave, me qëllim mbarëvajtjen e sezonit turistik veror, uljen e More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Siguria gjatë sezonit turistik, policia publikon shifrat…

Policia Rrugore, në një konferencë për shtyp ditën e sotme, në kuadër të masave të marra nga ana e Policisë së Shtetit për garantimin e rendit dhe sigurisë gjatë sezonit turistik veror 2018, ka një More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 21st, 2018
0 Comments

Shqipëria e Jugut, e gjitha një përrallë për tu eksploruar

Një guidë mbresëlënëse në Shqipërinë e Jugut. Gazeta italiane, Corriera della sera, i ka kushtuar një reportazh qyteteve shqiptare në jug të vendit, si dhe traditës që mbizotëron në Gjirokastër, More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Denoncimi/ Operatorët turistikë po detyrohen të deklarojnë 30 % më shumë xhiro në Tatime

Ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka denoncuar në rrjet një veprim që po ndodh me operatorët turistikë, të cilët po detyrohen të faturohen 30 % më shumë për vitin 2018 se sa në vitin paraardhës. “Edvini More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

“Një vend i bukur, njerëzit shumë të dashur!” Çfarë thonë turistët e huaj për Ardenicën

Vetëm 8 kilometra në jugperëndim të Lushnjes, manastiri i Ardenicës është një ndalesë për turistët vendas dhe të huaj që udhëtojnë nëpër Shqipëri. Vizitorë të manastirit janë edhe një grup More...