Category trump Archives - Page 2 of 8 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘trump’
By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Trump sulmon donatorët e pasur të politikës amerikane

Presidenti Trump sulmoi rishtazi nëpërmjet Twitter-it miliarderin donator të republikanëve, Charles Koch duke rikthyer kështu vëmendjen ndaj influencës së donatorëve të pasur në politikën amerikane. Këtë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Video tjetër e atentatit: Ushtria ia mbath, Maduro kërkon ndihmë nga Trump

Lajmi kryesor i mediave ndërkombëtare vazhdon të jetë sulmi me dron ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro. Ai i shpëtoi atentatit teksa po fliste në një paradë të ushtrisë. Shpërthimet e tmerrshme More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Pas Ivankës, edhe Melania del kundër Presidentit Trump

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump ka dalë në mbështetje të yllit të basketbollit amerikan, LeBron James, vetëm pak orë pasi bashkëshorti i saj, presidenti Donald Trump shkroi në “Twitter” disa More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Shtëpia e Bardhë “rrëzon” Trumpin: Ishte opinion i tij, jo urdhër ndaj Sessions

Presidenti Donald Trump deklaroi hapur se kryeprokurori i Shteteve të Bashkuara duhej ta mbyllte “tani” hetimin federal ndaj drejtuesve të fushatës që e ngjitën atë drejt Shtëpisë së Bardhë, në atë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Trump: E ndiej se Irani do ulet së shpejti për bisedime

Kreu i njësisë më të fuqishme ushtarake të Iranit ka refuzuar ofertën e Presidentit amerikan Donald Trump për bisedime të drejtpërdrejta me udhëheqësit iranianë, duke thënë se Teherani nuk do të lejojë More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Fillon gjyqi ndaj ish-këshilltarit të Presidentit Trump, Paul Manafort

Paul Manafort, ish-kryetari i fushatës së Presidentit Donald Trump, doli sot në gjyq në Aleksandria të Virxhinias, në një nga dy çështjet penale që u paraqitën kundër tij nga Prokurori i Posaçëm, Robert More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Trump: Takohem pa kushte me Rouhanin/ Sekretari Pompeo “s’e lejon”

Duke folur gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me kryeministrin italian, Giuseppe Conte, presidenti amerikan Donald Trump tha se “do ta takonte me siguri” presidentin iranian, Hassan Rouhani, pa More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Imigracioni në konferencën e përbashkët për shtyp Trump-Conte

Imigracioni ishte një ndër fjalët më të lakuara në konferncën për shtyp të Presidentit Trump me kryeministrin italian të hënën pasdite. Pas një takimi kokë-më-kokë, Presidenti Trump dhe Kryeministri More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Giuseppe Conte, miku më i dobishëm i Trump në BE

Lidershipi politik në Europë i ka drejtuar sytë nga takimi në Uashington mes kryeministrit italian, Giusepe Conte dhe presidentit amerikan Donald Trump. Kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez More...

By Albpress News On E diel, Korrik 29th, 2018
0 Comments

Marrëdhënia Trump-media, Presidenti i SHBA përballë botuesit të The New York Times

Presidenti Donald Trump tha të dielën se i kishte thënë kohët e fundit publikuesit të gazetës ‘The New York Times’ se si ai kishte arritur t’i quante mediat ‘Armiku i popullit’, por drejtori i kësaj More...