Tag archive for ‘trump’
By Gjergji On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Trump nënshkruan urdhërin ekzekutiv: Familjet e emigrantëve nuk do të ndahen

Presidenti i SHBA Donald Trump nënshkroi një urdhër ekzekutiv mbi emigracionin për të trajtuar çështjen e ndarjes së familjeve emigrante në kufi. “Ne duam të mbajmë së bashku familjet,” tha Presidenti More...

By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Botërori, Trump ka një mesazh të papritur

SHBA, Meksika dhe Kanadaja do të jenë mikpritësit e Botërorit 2026 pasi arritën të mposhtin ofertën e Marokut dhe kjo është një kënaqësi e veçantë edhe për kreun e Shtëpisë së Bardhë. Presidenti More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Samiti Trump-Kim Jong-un/ Basha: Krenarë për aleancën e vlerave

Lulzim Basha, Kryetar i PD, e ka cilësuar një ngjarje historike, takimin mes presidentit të SHBA-ve Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un. Me anë të një postimi në rrjet, Basha shkruan, More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Vetëm më të guximshmit mund të bëjnë paqe/ DASH zgjedh thënien e ditës pas takimit Trump-Kim

“Çdokush mund të bëjë luftë, por vetëm më të guximshmit mund të bëjnë paqe”.  Kështu u shpreh Presidenti amerikan Donald Trump, në Samitin e Singaporit, ku u takua me Kim Jong Un. Këtë shprehje More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Deklarata e Samitit Trump-Kim, Ja çfarë u firmos…

Deklaratë e Përbashkët e Presidentit të SHBA, Donald Trump dhe Kryetarit të Republikës Popullore Demokratike të Koresë, Kim Jong Un në fundit Samitit të Singaporit: Presidenti i Shteteve të Bashkuara, More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Trump-Kim Jong-un nënshkruajnë marrëveshjen: Marrëdhënia jonë do të ndryshojë

Presidenti i SHBA-së Donald Trump dhe lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, kanë nënshkruar mes tyre disa marrëveshje. Duke folur në këtë konferencë të shkurtër për mediat, presidenti i SHBA-së Trump More...

By Gjergji On E martë, Qershor 12th, 2018
0 Comments

Trump-Kim, shtrëngim duarsh dhe takim kokë më kokë: Shumë mirë, marrëdhënie të shkëlqyera

Presidenti Trump shtrëngoi duart me udhëheqësin e Koresë së Veriut Kim Jong Un në Singapor pak kohë pas orës lokale 09:00 të së martës, duke nisur një mbledhje historike të samitit dhe duke shënuar More...

By Gjergji On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

Trump mbërrin në Singapor,, më 12 qershor takimi me Kim

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka arritur në Singapor, ku më 12 qershor do të mbajë një samit historik me liderin verikorean, Kim Jong Un. Trump arriti në Singapor, vetëm More...

By Gjergji On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

Trump përplaset me kryeministrin kanadez: I dobët dhe i pasinqertë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, thotë se ka dhënë udhëzime që zyrtarët amerikanë të mos e nënshkruajnë deklaratën e përbashkët të shtatë udhëheqësve që morën pjesë në takimin More...

By Gjergji On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

Putin: I gatshëm të takohem me Trump

Presidenti rus, Vladimir Putin tha sot se është i lumtur që të takohet me presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kur Uashingtoni të jetë i gatshëm të mbajë një takim të tillë. Ai po ashtu More...