Category trump Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘trump’
By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Trumpi nënshkroi buxhetin rekord të mbrojtjes

Me 716 miliardë dollarë duhet të blihen në SHBA tanke të reja, avionë dhe anije luftarake. Por parashikohet edhe rritja e numrit të ushtarëve dhe financimi i një lloj armate për gjithësinë. “Ky More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Ish-këshilltarja e Trumpit ka përgjuar bisedën telefonike me presidentin

Ish-këshilltarja e Donald Trumpit ka publikuar atë që ajo e quajti si përgjim i një telefonate nga presidenti amerikan, pas shkarkimit të saj vitin e kaluar. Në regjistrimin e transmetuar në kanalin televiziv More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 13th, 2018
0 Comments

Liderët botëror: Ja kë preferojnë shqiptarët

Gallup International ka realizuar anketën e vitit 2018 në lidhje me mendimet që kanë qytetarët e 55 shteteve për udhëheqësit botëror. Të anketuarit janë pyetur nëse kanë mendim negativ apo pozitiv për More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Giuliani: Nuk do të lejojmë marrjen në pyetje të Trump për çështjen Comey

Avokati i Presidentit amerikan Donald Trump tha të dielën se ekipi i tij ligjor nuk ka për ta lejuar Prokurorin e Posaçëm Robert Mueller ta marrë në pyetje zotin Trump lidhur me pushimin nga puna të ish More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Trump i dërgon letër Putinit përmes senatorit Paul

Senatori republikan Rand Paul thotë se i ka dërguar presidentit rus, Vladimir Putin në emër të presidentit amerikan, Donald Trump. Paul ka qëndruar në një vizitë zyrtare në Moskë. “Kam qenë i nderuar More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Berlini kundër sanksioneve të Trump për Iranin: Nuk respekton interesat europiane

Presidenti Donald Trump njoftoi dje riaktivizimin e sanksioneve ndaj Iranit, pasi i dha fund më herët marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, mes iranianëve dhe disa shteteve perëndimore. Gjithashtu kreu i More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

Trump pranon qëllimin e takimit të djalit të tij me avokaten ruse

Presidenti amerikan, Donald Trump ka pranuar se takimi i qershorit në vitin 2016 në Kullën Trump në Nju Jork mes ekipit të djalit të tij me një avokate të lidhur me Kremlinin është bërë për të pranuar More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Trump sulmon donatorët e pasur të politikës amerikane

Presidenti Trump sulmoi rishtazi nëpërmjet Twitter-it miliarderin donator të republikanëve, Charles Koch duke rikthyer kështu vëmendjen ndaj influencës së donatorëve të pasur në politikën amerikane. Këtë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Video tjetër e atentatit: Ushtria ia mbath, Maduro kërkon ndihmë nga Trump

Lajmi kryesor i mediave ndërkombëtare vazhdon të jetë sulmi me dron ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro. Ai i shpëtoi atentatit teksa po fliste në një paradë të ushtrisë. Shpërthimet e tmerrshme More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Pas Ivankës, edhe Melania del kundër Presidentit Trump

Zonja e Parë e Amerikës, Melania Trump ka dalë në mbështetje të yllit të basketbollit amerikan, LeBron James, vetëm pak orë pasi bashkëshorti i saj, presidenti Donald Trump shkroi në “Twitter” disa More...