Category trajneri Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘trajneri’
By Albpress News On E premte, Tetor 12th, 2018
0 Comments

L’Equipe: Henry ka nënshkruar kontratë trevjeçare me Monacon

Sipas gazetez franceze, L’Equipe, Thierry Henry është trajneri i ri i AS Monacos. Legjenda e Francës do të jetë zëvendësuesi i Leonardo Jardim, i cili u shkarkua ditë më parë nga Monaco. Henry thuhet More...

By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Largohet Ze Maria, ja kush e zëvendëson brazilianin…

Ze Maria, trajneri i Tiranës, është larguar nga drejtimi i skaudrës bardh e blu, ndërsa në vend të brazilianit, pritet të ulet Ardian Mema. Ish-futbollisti i Tiranës, mban postin e zëvendës trajnerit More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 24th, 2018
0 Comments

Ky është trajneri dhe portieri më i mirë për vitin 2018

Njëri prej portierëve më të mirë në botë padyshim që ishte ai i Los Blancos dhe i Belgjikës. Është Thibaut Courtois që e fiton këtë çmim për më të mirin e FIFA’s. Ai e ka fituar çmimin si “portieri More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

Bastet e çuditshme, kush është trajneri i parë që do largohet nga Premier League

Premier League do të startojë pas 11 ditësh dhe në baste po kuotohet se cili do të jetë trajneri i parë që do të shkarkohet. Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, favorizohet nga kompanitë e basteve More...

By Albpress News On E premte, Korrik 20th, 2018
0 Comments

Largohet nga Kroacia?! Trajneri Zlatko Daliç merr vendimin

Trajneri i Kroacisë Zlatko Daliç ka bërë një punë të madhe me ekipin e Kroacisë në Botëror, por duket se ka ardhur koha që kjo lidhje të prishet. Ka qenë vetë trajneri kroat që e ka vendosur largimin. More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

Studimi i trajnerit më të mirë në botë, sekreti i Southgate

Anglia ka bërë një paraqitje të mirë deri më tani në Botërori “Rusi 2018”, duke u kualifikuar për në gjysmëfinalet e Kupës së Botës dhe më 11 korrik do të luajë ndaj Kroacisë për në biletë More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Jep dorëheqje trajneri i Meksikës

Pas eliminimit nga Kampionati Botëror, kanë nisur ndryshimet në kombëtaren meksikane. Meksika e nisi shumë mirë Kampionatin Botëror, me dy fitore radhazi, por eliminimi në 1/8 e finaleve nga Brazili, nuk More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

Sampaoli vendos gjatë javës, fiton miliona nëse shkarkohet

Jorge Sampaoli pritet që të largohet nga stoli i Argjentinës. Trajneri i njohur pritet që të merr vendimin e tij gjatë kësaj jave. Sampaoli së bashku me Argjentinën u eliminua nga Kampionati Botëror, në More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 20th, 2018
0 Comments

Ronaldo i jep këshilla trajnerit: Po luajmë keq, duhet të bëjmë diçka

Cristiano Ronaldo shpesh herë e ka treguar se luan një rol të madh madje shpesh herë me udhëzimet e tij e zëvendëson trajnerin e Portugalisë. Pas përfundimit të pjesës së parë në sfidën kundër Marokut, More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Ja trajneri që ëndërron Perez për Realin…

Nga ëndërr, ndoshta do të bëhet realitet. Massimiliano Allegri duket se ka hedhur vështrimin nga Reali i Madridit, tashmë që klubi madrilen ka mbetur pa trajner, pas largimit të Zinedine Zidane. Trajneri More...