Category tragjedia Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘tragjedia’
By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

FOTO/ 11 shtatori 2001, siç nuk e kemi parë

Foto të papublikuara më parë dalin çdo përvjetor të sulmeve të 11 shtatorit të 17 viteve më parë, dhe gjithmonë përbëjnë interes për ngjarjen tragjike që ndryshoi botën dhe ku humbën jetën mijëra More...

By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

VIDEO/ 17 vjet nga tragjedia e 11 shtatorit ne SHBA, ja çfare kujton Rama…

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 17 vjetorin e tragjedise se 11 shtatorit ne SHBA, ku nga sulmi terrorist në Kullat Binjake në Nju Jork, ne 2001 humben jeten mbi 3 mijë njerëz. Rama ka zgjedhur si mesazh More...

By Albpress News On E martë, Gusht 21st, 2018
0 Comments

Tragjedia/ Vret dy fëmijët dhe më pas veten…

Një tragjedi familjare ka tronditur sot komunën Esperia në provincën Frusinate të Italisë. Gianni Paliotta, një ish-punonjës i hekurudhës në pension, ka vrarë me armë zjarri dy fëmijët e tij 25 dhe More...

By Albpress News On E diel, Gusht 19th, 2018
0 Comments

FOTO/ Italiani që jeton në Shkodër: Humba miken në tragjedi, ka gisht politika…

Elisa Bozzo ishte një nga 42 viktimat e gjetura deri tani nga rrënojat e urës së rrëzuar në Xhenova. 34-vjeçarja po kalonte me makinë në momentin e shembjes së urës “Morandi”. Davide Malinarich është More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 18th, 2018
0 Comments

FOTO/ Dhimbje e lot, lamtumira e fundit per 2 shqiptaret qe humben jeten ne Genova

Perballe kesaj dhimbjeje nuk ka asnje fjale ngushellimi. Lot e dhimbje ne arkemorte, ku mbahen trupat e pajete te atyre qe padrejtesisht e pa asnje faj humben jeten ne tragjedine e Genovas, teksa ura Morandi u shemb More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Tragjedia në Genova, nënë e bijë nën rrënoja: I kapja dorën, e ndjeja se ishte gjallë…

Marina Gualgiata ka mbajtur për dore vajzën e saj Camilla, teksa ndodhej nën rrënoja, pak kohë pasi ura Morandi i kishte zënë poshtë. Rrëzimi i urës ka shkaktuar 38 viktima dhe mes tyre janë edhe dy shqiptarë. More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 16th, 2018
0 Comments

Humbi jetën në urën e Xhenovës, 3 ditë pasi iku nga Shijaku duke i puthur duart gjyshit

Në familjen Marku, (gjyshi nga e ëma) janë hapur dyert e mortit, ku të afërmit e Marjusit presin ngushëllime për humbjen e 22-vjeçarit në mënyrë trragjike. Daja i të riut, mes lotësh tha se Marjusi More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 16th, 2018
0 Comments

Tragjedia në Itali/ Sekondat që rezultuan fatale për djemtë shqiptarë, telefonata para shembjes së urës

Dy të rinjtë që humbën jetën tragjikisht nga rrëzimi i urës në Xhenova të Italisë ishin duke udhëtuar me makinën e punës në momentin e ngjarjes. Pak para se të humbnin jetën, dy të rinjtë telefonuan More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Pas shembjes së urës, Italia shpall gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme për periudhë prej 12 muajsh, në rajonin Liguria, në përgjigje ndaj shembjes së një ure në Gjenova. Ai gjithashtu tha se do More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 15th, 2018
0 Comments

Tragjedia në Genova/ Conte: Do ti heqim koncesionin kompanisë që menaxhon urën…

“Ne do të fillojmë procedurën për revokimin e koncesionit kompanisë ‘Autostrade’ (që menaxhon urën Morandi)”. Deklarata u bë nga kryeministri italian Giuseppe Conte, gjatë një konferencë për More...