Category tirane Archives - Page 2 of 6 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘tirane’
By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

Vëllezërit zihen me thika, njëri plagoset tjetri arrestohet…

Dy vëllezër janë përleshur me thika në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur në rruhen “Meme Meto”, ku njëri prej tyre ka përfunduar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa tjetri është More...

By Albpress News On E martë, Gusht 14th, 2018
0 Comments

OSHEE nis remontin, ja zonat e Tiranes qe do te jene pa energji…

OSHEE ka njoftuar sot se shumë zona të Tiranës do të kenë mungesë të energjisë elektrike, duke nisur që nga ora 09:00 e mëngjesit. Sipas njoftimit të OSHEE-së këto zona do të kenë ndërprerje të More...

By Albpress News On E diel, Gusht 12th, 2018
0 Comments

Trafik i çmendur në aksin Tiranë-Durrës, rradhët e automjeteve 5 km

E pabesueshme ajo që po ndodh në autostradën Tiranë-Durrës. Më shumë se 5 kilometra është trafiku në këtë rrugë. Situata më e rënduar mësohet se është nga Vora deri në Maminas, ku makinat janë More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Aksidenti i rëndë, dy të vdekur dhe dy të plagosur/ Policia jep detajet…

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën e Kamzës. Një grua tek po udhëtonte me makinë ka humbur kontrollin e saj, duke u përplasur me një person që udhëtonte me biçikletë dhe More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Zjarr te zyrat e AKSH, prane Kryeministrise

Një zjarr ka rënë mbrëmjen e sotme në një objekt pranë Kryeministrisë. Sipas informacioneve të para raportohet se zjarri ka përfshirë zyrat e Agjencisë Kombëtare të Shoqërisë së Informacionit. “BalkanWeb” More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Kujdes në Tiranë, në këto rrugë të vjedhin makinën

Në kulmin e sezonit turistik ku shumica e familjeve kryeqytetase nisen për pushime, rritet edhe numri i grabitjeve. Sipas policisë, emigrantët që kthehen në atdhe bien më së shumti pre e grabitësve. Të More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Strazimiri-Veliajt: Qurravec, shpifësirë, të ardhurit erdhën në Tiranë të urganizohen…

Deputeti demokrat Gent Strazimiri ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së Erjon Veliajt sipas të cilit “humbja e identitetit të Tiranës është reale për 200 mijë banorë por jo për 800 mijë të ardhurit”. Strazimiri More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Në Tiranë, 300 mijë turistë; Shtohen vizitorët që qëndrojnë disa ditë

Nga janari në Shqipëri kanë ardhur 1.4 milionë të huaj, nga këta 300 mijë kanë vizituar Tiranën si turistë. Këtë vit është shtuar numri i atyre që qëndrojnë disa ditë në kryeqytet, jo vetëm në More...

By Albpress News On E martë, Korrik 31st, 2018
0 Comments

KLSH zbulon batërdinë me pronat në Tiranë/ Kallzohen penalisht 6 zyrtarë të hipotekës

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 1315/1, datë 20.12.2017, ka audituar Zyrën Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme Tiranë, miratuar nga Kryetari i Kontrollit More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, policia jep detajet për ngjarjen

Policia e Tiranës ka dhënë detajet e para për ngjarjen e sotme, ku një person ka qëlluar me armë zjarri në ajër. Sipas policisë, të shtënat kanë ardhur pas një konflikti mes dy personave, njëri prej More...