Tag archive for ‘tirane’
By Gjergji On E shtunë, Maj 26th, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja si u pasqyrua në mediat ndërkombëtare protesta e PD…

Mediat ndërkombëtare i kanë bërë jehonë protestës së opozitës këtë të shtunë. Në artikullin e vet për këtë ngjarje Uashington Post shkruan se mijëra protestues të opozitës shqiptare mbajtën More...

By Gjergji On E premte, Maj 25th, 2018
0 Comments

Pasardhësi i Vlahutin/ BE sjell në Tiranë ekspertin e anti-mafias si Ambasador…

Ambasadori i ri i Bashkimit Europian në Tiranë është një ekspert i mirëfilltë i çështjeve të sigurisë, të antimafias dhe antidrogës.Luigi Soreca, do të zëvendësojë Romana Vlahutin, mandate i së More...

By Gjergji On E premte, Gusht 25th, 2017
0 Comments

Veliaj: Deri në fund të mandatit rikonstruktojmë të gjitha bibliotekat e lagjeve

Projekti për rigjallërimin e bibliotekave në çdo lagje të Tiranës po vijon me rikonstruksionin e bibliotekës në Njësinë nr.7, e cila po merr formën e një hapësire të veçantë për të rinjtë dhe More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 19th, 2017
0 Comments

Depërtimi i inteligjencës së Iranit alarmon Tiranën: muxhahidinët çohen në një vend sekret 20 km larg kryeqytetit

Rreziku i depërtimit të shërbimeve iraniane për sigurinë e mbi 2 mijë muxhahidinëve opozitarë të Teheranit që ndodhen në Shqipëri prej dy vitesh, ka detyruar organet shqiptarë të marrin masa shumë More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Ja si i fshehu holandezi  pamjet e ndaluara të Tiranës më 1987 (Foto) …

Sikur të mos i kishte fshehur filmat fotografikë në valixhet e një kolegu, sot ato dëshmi do të ishin zhdukur. Kundër të gjitha rregullave tç asaj kohe, fotografi holandez Piet den Blanken fotografoi Shqipërinë More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Në shtator merr ‘frymë’ Unaza e Madhe, merr fund trafiku mbytës në Tiranë

Në shtator Unaza e Madhe e Tiranës do të jetë funksionale për qytetarët. Për pak ditë pritet të hapet edhe segmenti më i rëndësishëm i saj, i cili lidh zonën e “Pallatit me Shigjeta” me Farkën, More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

FOTOT/ Stadiumi i ri gati brenda 15 muajve, arkitekti italian: Do rivendosim fasadën e Bosios

Ndërtimi i stadiumit “Arena Kombëtare” në kryeqytet po ecën me ritme të shpejta dhe brenda 15 muajsh do të jetë gati të hapë portat për të mirëpritur skuadrat dhe tifozët. “Arena Kombëtare” More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Kuvendi i ri, 70 % e deputeteve banojne ne Tirane

Nga Afrim Krasniqi 70% e deputetëve banojnë në Tiranë, 64 deputetë të zgjedhur në qarqe të tjera banojnë në Tiranë. Pra, Tirana përfaqëson 70% të parlamentit, edhe pse në sistemin tonë të votimit More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 3rd, 2017
0 Comments

Disa zona të Tiranës do të jenë sot pa drita

​OSHEE njofton se sot nga ora 13:30 deri në orën 16:00 do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike. Nderpreja do te jete në rrugët “Gjikë Kuqali”, ‘Medar Shtylla’ dhe ‘Grigor Heba’ në kryeqytet. More...

By Gjergji On E martë, Gusht 1st, 2017
0 Comments

Vrasja e 22 vjecarit, krimi qe ndodhi per nje karikues celulari…

Një karikues telefoni bëhet shkak për vrasjen e një 22 vjeçari në Tiranë. Marvin Mihali, ky që shihni në këtë foto u vra me thikë mbrëmjen e së hënës pas një konflikti që pati me disa persona More...