Category tirane Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘tirane’
By Albpress News On E diel, Tetor 14th, 2018
0 Comments

Ja zonat në Tiranë që të hënën s´do të kenë energji elektrike

Ditën e nesërme disa zona të Tiranës do të jenë pa energji elektrike nga ora 9 e mëngjesit deri në orën 14 pasdite. Sipas Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, shkak për këtë ndërprerje More...

By Albpress News On E premte, Tetor 12th, 2018
0 Comments

Shpallet në kërkim 25-vjeçari, akuzohet për vrasjen e…

Policia e Tiranës ka shpallur në kërkim 25-vjeçarin me iniciale M.S. banues në Tiranë, si autor i vrasjes së 30-vjeçarit H.H mbrëmjen e djeshme. “Shërbimet e Policisë njoftuan se identifikuan dhe More...

By Albpress News On E diel, Tetor 7th, 2018
0 Comments

FOTO/ Maratona e Tiranës, momentet më pikante: Ja figurat e njohura që garuan…

Në Maratonën e Tiranës ishin pjesëmarres shumë prej figurave të njohura publike. Këngëtari Roland Hysi, i njohur për publikun si Landi i grupit “West Side Family” ishte një prej garuesve duke treguar More...

By Albpress News On E diel, Tetor 7th, 2018
0 Comments

Maratona, ja akset rrugore qe bllokohen deri ne oren 14:00

Ditën e diel, në 7 tetor, ora 9.00, kryeqyteti do të presë Edicionin e 3-të të Maratonës së Tiranës, ku 5 mijë garues nga më shumë se 40 vende të botës do të garojnë për tre kategori të ndryshme. More...

By Albpress News On E hënë, Tetor 1st, 2018
0 Comments

Kaos në rrugët e Tiranës, bllokohet trafiku/ Semaforët stakohen, policia…

Kaos në rrugët e Tiranës. Trafiku i rënduar ka çuar në bllokimin e akseve rrugore, ndërsa shkak është bërë bllokimi i semaforëve në shenjën jeshile. Duke marrë shkak nga kaosi i krijuar, policia More...

By Albpress News On E diel, Shtator 30th, 2018
0 Comments

Rama inauguron nisjen e punimeve të rrugës Kardhiq-Delvinë: Distanca Tiranë-Sarandë, vetëm 3 orë

Kryeministri Edi Rama inauguroi sot nisjen e punimeve të rrugës Kardhiq-Delvinë, ndërsa tha se ndërtimi i kësaj rruge do të shkurtojë përshkimin e distancës nga Tirana në Sarandë në 3 orë. “Së shpejti More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

FOTO/ Tërmeti i fortë shkund Tiranën…

Një tërmet i fortë është ndjerë vetëm pak minuta më parë në Tiranën. Tërmeti ka pasur epiqendër Tiranës, në një thellësi 2 kilometër, dhe ka pasur magnitut 3.6 ballë.  More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Ambasada amerikane sërisht thirrje gjimnazistëve shqiptarë: Aplikoni për 1 vit studimi falas

Ambasada amerikane në Tiranë ka përsëritur thirrjen për gjimnazistët shqiptarë që të aplikojnë pranë saj për një vit studim falas në SHBA dhe ka dhënë detaje lidhur me programin “YES”.  More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Tre ambasadorë të rinj në Tiranë, ja kush janë

Tre ambasadorë të rinj në Tiranë kanë dorëzuar letra kredenciale pranë Presidentit Ilir Meta. Momtchil Stoyanov Raytchevski, ambasadori i ri i Bullgarisë, Guusje Korthals Altes, ambasadore e re e Holandës More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Çfarë po ndodh, dy vetëvrasje në Tiranë brenda një dite…

Dy persona i kanë dhënë fund jetës në Tiranë. Sipas policisë, një grua është hedhur nga pallati, ndërsa një burrë është gjetur i vetëvarur. Nga ana e Policisë po punohet për sqarimin e rrethanave More...