Category tirana Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘tirana’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Largohet Ze Maria, ja kush e zëvendëson brazilianin…

Ze Maria, trajneri i Tiranës, është larguar nga drejtimi i skaudrës bardh e blu, ndërsa në vend të brazilianit, pritet të ulet Ardian Mema. Ish-futbollisti i Tiranës, mban postin e zëvendës trajnerit More...

By Albpress News On E diel, Shtator 23rd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Zëdhënësja e PD: Ja si Veliaj mashtroi qytetarët e Tiranës

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa, denoncon me fakte mashtrimin e Erion Veliajt me ndërtimet në Tiranë. “Dëgjojeni edhe gjykojeni vetë Erioni Betonin se cfarë ka premtuar gjate të gjithë fushates dhe More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 17th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Ja si ka qenë qendra e Tiranës në mes të viteve 1930

Pamjet i përkasin qendrës së Tiranës në mes të viteve 1930.  More...

By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

Indeksi i kostove të jetesës, Tirana e treta më e shtrenjta në rajon

Kosova, Maqedonia dhe Serbia janë vendet që kanë kosto më të ulët jetese në rajon, sipas të dhënave krahasuese që raportohen nga Numbeo.com për 2018. Mali i Zi, Bosnja e Hercegovina dhe Shqipëria kanë More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 27th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Ja si do jetë Unaza e Madhe lindore e Tiranës

Kryeministri Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne Facebook videoprojektin e Unazes se Madhe lindore te Tiranes. Rama shkruan se tashme kontratat mbyllen dhe puna per te finalizuar gjithcka nis këtë vjeshte. Mesazhi More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Rama: Tirana në rrugën e duhur, Veliaj po bën maksimumin

Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Jala se Tirana po ecën në rrugën e duhur, duke paralajmëruar një rikandidim të Erjon Veliajt për postin e Kryebashkiakut të bashkisë më të madhe në vend. “Këshillat More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 26th, 2018
0 Comments

Pas Ramës, edhe Veliaj akordon një fond për tragjedinë e Athinës

Pas qeverisë që akordoi një fond prej 100 mijë euro për përballimin e tragjedisë që ndodhi të hënën pasdite në periferi të Athinës, ku si pasojë e zjarreve humbën jetën 82 persona, edhe këshilli More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Blerja e apartamenteve, Tirana mes 5 kryeqyteteve më të shtrenjta në Evropë

Në raport me të ardhurat, sot është më e lirë të blesh një shtëpi në Amsterdam, Berlin, Stokholm, Bruksel, Athinë, sesa në Tiranë. Kryeqyteti i Shqipërisë renditet i pesti në Europë, nga 31 kryeqytete, More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 5th, 2018
0 Comments

Ndahet nga jeta ish-futbollisti i njohur i Tiranës

Mëngjesin e të enjtes ka ndërruar jetë një nga legjendat e futbollit shqiptar dhe ekipit kombëtar, Skënder Hyka. Hyka u lind në vitin 1944 dhe e kaloi të gjithë karrierën e tij në klubin e vendlindjes, More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Sizmiologu: Ja sa tërmete goditën Shqipërinë prej orës 11:00

Tirana është goditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm, i cili ka lëkundur të gjithë vendin. Sizmiologu Rrapo Ormeni ka treguar se tërmeti i parë ka rënë në orën 11:02 minuta dhe deri në orën More...