Category temperatura Archives - Page 2 of 12 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘temperatura’
By Albpress News On E diel, Shtator 30th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit, çfarë pritet nga e hëna deri në fundjavë…

Të hënën, 1 tetor, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në pjesën më të madhe të vendit; mundësi për shira të dobët në ekstremin Juglindor të vendit. E marta sjell shtim të vranësirave More...

By Albpress News On E diel, Shtator 30th, 2018
0 Comments

Cila është temperatura normale e trupit?

Nuk ka vlerë të përcaktuar për temperaturën normale të trupit, pasi ajo është pak më e lartë për gratë sesa për meshkujt, është më e lartë për fëmijët sesa për të rriturit dhe është gjithashtu More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 29th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 30 shtator 2018, vijon renia e temperaturave

E Diel, date 30 Shtator moti do jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura, të cilat në Juglindje do të pasohen nga rreshje shiu. Era do të jetë me drejtim Verilindje, me shpejtësi 8-15 More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 29th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 29 shtator, rritje temperaturash dhe…

E shtunë, 29 shtator, moti do jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në mesditë. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 lartësi More...

By Albpress News On E premte, Shtator 28th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 28 shtator 2018, rritje temperaturash dhe…

E Premte dt 27 Shtator, moti do jetë fillimisht me kthjellime, gradualisht në mesditë do të kemi shtim të vranësirave. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 27th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 27 shtator 2018, çfarë pritet të ndodhë në mesditë dhe në orët e pasdites

Kthjellimet mbeten dominante deri në orët e pasdites, kur priten të nisin vranësirat në zonat e jugut, ndërsa në orët e mbrëmjes dhe gjatë natës, do të ketë vranësira në të gjithë territorin e vendit, More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 26th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 26 shtator 2018, ulje temperaturash dhe…

E Mërkurë dt 26 Shtator mot do të mbetet me kthjellime kalime të pakta vranvsirash në relievet malorë. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do More...

By Albpress News On E martë, Shtator 25th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 25 shtator 2018, rënie temperaturash dhe…

E Martë dt 25 Shtator mot do të jetë me kthjellime dhe kalime vranësira të pakta në relievet malore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë More...

By Albpress News On E diel, Shtator 23rd, 2018
0 Comments

Parashikimi i frikshem/ Ulje temperaturash ne 0 grade C dhe erera me shpejtesi 80 km/h

Temperaturat do te ulen ne menyre te theksuar gjate mbremjes se te henes dhe vijojne te marte, te merkure dhe te enjte ku ne zona te thella malore termometri do te zbrese edhe ne 0 grade C. Sipas Meteoalb, e premtja More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 22nd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 22 shtator 2018, ja çfarë pritet…

E Shtunë dt 22 Shtator vendi ynë do të mbetet në të njëjtat kushte atmosferike pra me kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash në mesditë. Era do të jetë e lehtë me drejtim Veriperëndim (NW) me More...