Category temperatura Archives - Page 2 of 8 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘temperatura’
By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Parashikimi, si do të jetë moti në ditët e para të javës së re/ Kujdes nga…

Moti – E hënë, 6 gusht 2018 Europa Vranësira të shpeshta e shira afatshkurtër vijojnë mbi brigjet e detit Egje dhe Europën Verilindore. Por kthjellime dhe vranësira kalimtare mbeten dominate në pjesën More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Javën e ardhshme Shqipëria goditet nga “vala e tretë”, temperatura të frikshme

Nëse keni planifikuar pushimet në 15 ditshin e dytë të muajit gusht përgatituni për një mot të mire por në temperatura të larta. Meteorologët thonë se vala e të nxehtit që ka prekur Europën Perëndimore More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 5 gusht 2018, kujdes në mesditë/ Ja çfarë pritet…

Paraditja vijon e kthjellët në gjithë territorin, përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore. Pas mesditës vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke rrezikuar shira të dobët dhe të përkohshëm. Kthjellime More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për fundjavën, ja çfarë pritet…

Veriu dhe pjesërisht zonat Qendrore jane paraqitur kryesisht të kthjellëta por Jugu vijon me vranësira të herë pas heshme dhe shira të dobët në zona të izoluara. Pasditja largon vranësirat edhe nga zonat More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Moti i ‘çmendur’! Ferri ‘djeg’ Europën! Ja çfarë po ndodh …

Europa mund të thyejë rekordin e të gjitha kohërave për temperaturat më të nxehta në ditët në vijim, me pjesë të Spanjës dhe Portugalisë që parashikohet të arrijnë mbi 47 gradë celsius, duke thyer More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit 2 gusht 2018/ Temperatura ekstreme dhe rebeshe shiu, ja zonat…

Moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në mesditë kur vranësirat fuqizohen në territor duke gjeneruar rrebeshe të përkohshme shiu në zonat malore dhe pjesërisht në zonat e ulëta. Ndersa More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 1st, 2018
0 Comments

Moti për datën 1 gusht, çfarë parashikohet sot…

Dita e Mërkurë datë 01 Gusht zona Perëndimore do të jetë me diell, ndërsa zonat malore sërish me vranësira dhe rreshje shiu me stuhi. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Sot fillon i nxehti, ja çfarë parashikohet përgjatë kësaj jave…

Nga sot ka filluar java më e nxehtë që nga fillimi i verës së këtij viti me presionin e lartë që do të çojë në dominim të kohës me diell dhe të nxehtit në të gjithë rajonin. Shirat në këtë javë, More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 30th, 2018
0 Comments

Reshje dhe rritje temperaturash, ja zonat qe rrezikohen

Dita e pare e javes nis me reshje te dobeta ne gjysmen e qarqeve te vendit. Sipas Institutiti te Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, ne zona shumë të izoluara, reshjet mund të shoqërohen edhe me shtrëngata. RESHJET E More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 28th, 2018
0 Comments

Parashikimi i motit për datën 28 korrik, ja çfarë pritet…

Dita e Shtunë, datë 28 Korrik, moti do të mbetet me kthjellime në zonat bregdetare, ndërsa zonat malore pjesërisht dhe ato kodrinore do të pasohen nga reshje shiu të izoluara. Era do të jetë e lehtë More...