Tag archive for ‘temperatura’
By Gjergji On E shtunë, Gusht 26th, 2017
0 Comments

Parashikimi i motit, ja kur ulen temperaturat dhe nisin reshjet

Meterologët parashikojnë që dita e martë e javës së ardhshme do të ketë një mot të freskët dhe me reshje shiu. Por në fundjavë ka një rritje temperaturash, që do të shoqërohen me erë të lehtë More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Si do të mbyllet Gushti? Ja parashikimi i motit për ditët e mbetura

Muaji Gusht duket se do të mbyllet pa ndryshime të theksuara meteorologjike, ndonëse temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë. Sipas ekspertëve të Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Parashikimi i motit për ditën e sotme… ja kur pritet të bjerë shi

Kushtet e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta do të na shoqërojnë gjatë orëve të paradites në të gjithë vendin, më të dendura vranësirat paraqiten në zonat veriore-verilindore duke gjeneruar More...

By Gjergji On E diel, Gusht 20th, 2017
0 Comments

Moti, ja ku nisin reshjet dhe si luaten temperaturat…

Meterologët parashikojnë reshje në veri të Shqipërisë në orët e vona të ditës së sotme, ndërsa të hënën në të gjithë territorin e vendit. Sipas Meteoalb, gjatë ditës së hënë temperaturat do More...

By Gjergji On E premte, Gusht 18th, 2017
0 Comments

A do ketë shi ditën e sotme në Shqipëri? Ja parashikimi i motit

Orët e paradites do të jenë në ndikimin e motit të kthjellët në të gjithë territorin e vendit. Ndërsa, pasditja do të sjellë kalime vranësirash të lehta në zonën malore përgjatë kufirit lindor More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Largohet vala e të nxehtit afrikan/Ja parashikimi për 10 ditët në vazhdim

Temperaturat në Shqipëri ditën e sotme kanë pësuar një ulje të ndjeshme, duke u regjistruar në 30 gradë celcius. Por, gjatë javës ato do të pësojnë një rritje të lehtë , duke shkuar deri në 36 More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 12th, 2017
0 Comments

Surprizat e motit per fundjaven, si do te ndryshojne temperaturat…

Fundjava sipas parashikimeve nuk do te jete aq e mire per plazh. Meteoalb parashikon se e shtuna paraqitet me kthjellime dhe vranesira te shpeshta, me te dukshme gjate mesdites. Pasditja sjell shtim te vranesirave More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Edhe sot vapë përvëluese, sinoptikanët: Ja kur nis ndryshimi

​Temperaturat përveluese qe na e bene kete vere kaq te gjatë do duhet t’i duroni se paku edhe sot. Meteorologet njoftojne se vala e te nxehtit qe na mori frymen do te terhiqet nga vendi. “Vala e te nxehtit More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Vala e të nxehtit largohet në fundjavë, ja sa do të zbresin temperaturat në Shqipëri

Meterologët njoftojnë se vala e të nxehtit largohet në fundjavë, ndërsa temperaturat parashikohen të zbresin me 7-8 gradë nga shifrat e ditëve të fundit kur ato janë regjistruar në kuotat 39-40. Sipas More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Parashikimi i motit, ja sa do të jenë temperaturat dhe ku priten reshje

Gjatë ditës së sotme do të ketë një ulje të lehtë të temperaturave, ndërsa në juglindje mund të ketë edhe reshje shiu. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të kenë një rënie 1-2 grade C. Parashikimi More...