Category teatri Archives - Page 2 of 19 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘teatri’
By Albpress News On E mërkurë, Shtator 19th, 2018
0 Comments

Maks Velo e thotë hapur: Rama ka bërë punë të mira, por me Teatrin…

Për arkitektin dhe artistin Maks Velo, të majtë e të djathtë janë fajtorë për gjendjen në Teatrin Kombëtar. Madje, fajtorë jemi të gjithë ne, që e kemi lejuar këtë gjendje. Sipas tij, edhe përfshirja More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Zeri i Amerikes: Ligji per Teatrin, qeveria hapi nje gare formale…

Në Shqipëri, shumica e majtë në Komisionin parlamentar të Veprimtarive Prodhuese votoi të martën pasdite, ndryshimet në ligjin për ndërtimin e Teatrit të ri në Tiranë, të cilat hapin një garë për More...

By Albpress News On E martë, Shtator 18th, 2018
0 Comments

Dekreti i Metës për ligjin e Teatrit/ Ja çfarë vendimi mer PD…

PD ka vendosur që të marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit për Veprimtaritë Prodhuese. Vendimi i Partisë Demokratike u mor sot gjatë mbledhjes së grupit parlamentar. Në komision do të diskutohet dekreti More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

Bylykbashi paralajmeron Ramen: Ajo çfare the per Fushen mund te perdoret kunder teje ne Gjykate

Deputeti demokrat Oerd Bylykbashi ka paralajmeruar Kryeministrin Edi Rama se ajo ç´ka deklaroi mbremjen e djeshme lidhur me firmen Fusha per projektin te Teatri Kombetar, mund te perdoret junder tij ne gjykate. “Edi More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 12th, 2018
0 Comments

Bylykbashi: Teatri Kombetar, palaçot e zhytur ne llucen e turpit…

Oerd Bylykbashi, deputet i PD, ka reaguar edhe njehere lidhur me çeshtjen e Teatrit Kombetar dhe projektin e qeverise per ndertimin e nje godine te re dhe zhvillimin e zones perreth. Permes rrjetit social, Bylykbashi More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 12th, 2018
0 Comments

Vasili: Po ndryshuan ligjin për Teatrin, të ndryshojnë edhe Kryeministrin

Petrit Vasili, kryetar i grupit parlamentar të LSI, reagoi ndaj qëndrimit të ri të mazhorancës për ndryshimin e ligjit për Teatrin Kombëtar. Vasili shkruan se po ndryshuan ligjin, këta të Rilindjes duhet More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 12th, 2018
0 Comments

Projekti për Teatrin e ri, mazhoranca gati të çelë garën por jo të ndryshojë…

Mazhoranca socialiste është e gatshme të hapë garën për projektin e Tetarit të ri dhe zhvillimin e zonës, por jo të ndryshojë projektin. Kreu i Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese, Eduard Shalsi, tha More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

VOA: Qeveria drejt tërheqjes nga ligji për Teatrin…

Në Shqipëri, qeveria duket se do të bëjë një tërheqje nga ligji për Teatrin kombëtar, duke parashikuar hapjen e një gare për ndërtimin e tij dhe zhvillimin urban të zonës. Të paktën, kështu bën More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Ligji për Teatrin/ Çipi: BE të shpjegojë me detaje qëndrimin, ka shprehur …

Regjizori Kastriot Çipi ka deklaruar se përgjigja e Komisionit Europian në lidhje me ligjin për teatrin ka ekuivoke. Ai deklaroi se do të kërkohët nga BE që të shpjegojë më qartë qëndrimin e saj, pasi More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Nishani: Teatri, qeveria me moral të dyfishtë…

Ish-Presidenti Bujar Nishani ka reaguar ndaj qëndrimit të Komisionit Europian që i ka kërkuar qeverisë amendimin e ligjit për Teatrin. Nishani ka akuzuar për moral të dyfishtë qeverinë, e cila nga njëra More...