Tag archive for ‘teatri’
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Boçi: Trualli i Teatrit, hipoteka nuk dha përgjigje mbi pronarët…

Gjatë seancë dëgjimore ditën e sotme në Komisionin e Medias dhe Edukimit, ishte i pranishëm drejtori Përgjithshëm të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme (ZRPP), Valdrin Pjetri për të More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vokshi: Rama ka urdhëruar institucionet të mos japin asnjë informacion për Teatrin

Deputetja demokrate ,  Albana Vokshi, akuzoi Kryeministrin Edi Rama se ka urdhëruar institucionet e shtetit që të mos japin informacione në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Vokshi u ndal në refuzimin More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Drejtori i hipotekës refuzon të japë informacion mbi pronësinë te Teatri Kombëtar…

Kreu i hipotekës, Valdin Pjetri, ka refuzuar sot të informojë Kuvendin për pronësinë në zonën e Teatrit dhe rreth tij. Ai nuk i dha përgjigje kryetares së Komisionit parlamentar të Medias, Albana Vokshi, More...

By Albpress News On E diel, Korrik 15th, 2018
0 Comments

Ndriçim Xhepa i përgjigjet kritikëve: Nuk më ble dot askush…

Për shkak të përmasave të tij si aktor, me çështjen e administrimit të pallatit prej Ndriçim Xhepës, mediat dhe rrjetet sociale u morën pak më gjatë, por edhe për të sqaruar një herë e mirë pozicionin More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Altin Basha: Nuk u arrit marrëveshje me Veliajn, Genc Fuga është ….

I ftuar ne emisionin ‘Kjo Javë’ në News24, regjisori Altin Basha ka folur për çështjen e Teatrit Kombëtar si dhe takimin që zhvilloi së bashku me disa artistë të tjerë me kreun e bashkisë së Tiranës, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

FOTO/ PD zbardh skemën: Ja veprimet e Ramës për të zbatuar planin mafioz për ndërtimin e kullave

Partia Demokratike, përmes Këshilltarit për Çështjet Ligjore, Gazment Bardhi, ka zbardhur të gjithë skemën sesi ka vepruar Edi Rama për vënien në zbatim të planit për ndërtimin e të paktën 6 kullave More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Vokshi: Kullat te Teatri, fitimi është 205 mln euro. Rama ka 20 vjet që kërkon…

Partia Demokratike, përmes deputetes Albana Vokshi, ka denoncuar edhe njëherë atë që e konsideron si planin mafioz të Edi Ramës për ndërtimin e kullave te Teatri Kombëtar. Në një konferencë për mediat More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Ligji për Teatrin/ Zenelaj thirrje Metës: Mos u bëj dele, dil nga rrjeshti…

Aktori Gentian Zenelaj i ka bërë thirrje Presidentit, gjatë marshimit kundër shembjes së Teatrit, që të mos e dekretojë ligjin që parashikon shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. “I dashur President More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Qytetarët marshojnë në bulevard kundër shembjes së Teatrit, ja mesazhi i Bashës

Qindra qytetarë i janë bashkuar thirrjes për një marshim në bulevardin Dvshmorët e Kombit kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Artisë e qytetarë u bashkuan në sheshin para Teatrit Kombëtar, për të More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Tabaku: Ja plani mafioz i Ramës për ndërtimin e 6 kullave te Teatri…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka denoncuar sot faktin e përgjysmimit me vendim qeverie të çmimit të tokës tek Teatri, duke e cilësuar këtë pjesë të planit mafioz për ndërtimin e 6 kullave. “Ne More...