Tag archive for ‘taksa’
By Gjergji On E premte, Qershor 22nd, 2018
0 Comments

VIDEO/ Basha paraqet faktet: Ja pse shqiptarët paguajnë taksa më shumë…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka treguar me shifra konkrete, rritjen e taksave nën qeverisjen e Edi Ramës. Basha përmes një deklarate bëri të ditur se 97 % e shqiptarëve paguajnë më shumë More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 16th, 2018
0 Comments

Taksa në rrugën e Kombit nis nga 17 shtatori/ Ja sa do të paguani …

Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një formulë konkrete për tarifimin preferencial të banorëve të Qarkut More...

By Gjergji On E premte, Qershor 15th, 2018
0 Comments

Zelanda e Re vendos taksën për turistët

Turistët në Zelandën e Re do të përballen me një tjetër taksë. Duke nisur nga viti i ardhshëm, vizitorwt që i drejtohen kombit të gjelbër do të paguajnë 23 deri në 33 dollarë për të kaluar kufirin. Vetëm More...

By Gjergji On E diel, Qershor 10th, 2018
0 Comments

Pagesat për rrugët, ja akset që do taksohen nga Edi Rama…

Autoriteti Rrugor Shqiptar është duke studiuar mundësinë e aplikimit të pagesës në disa akse kombëtare në vend sipas modelit të rrugës Durrës-Kukës. Kreu i këtij institucioni, Afrim Qendro, i ftuar More...

By Gjergji On E enjte, Qershor 7th, 2018
0 Comments

Taksa e rrugës së Kombit, ja çfarë i kërkohet Ramës nga biznesi…

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe ministri i Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, zhvilluan të mërkurën një takim me përfaqësues të Odës Ekonomike të Kosovës, në kuadër të konsultimeve More...

By Gjergji On E hënë, Qershor 4th, 2018
0 Comments

Taksa në rrugën e Kombit/ Vasili ka një porosi: Refuzojeni…

Qeveria pritet që gjatë kësaj jave të bëjë të ditur taksën e kalimit në rrugën e Kombit. Pas deklaratave të mbërritura nga Kukësi, Tropoja e Kosova është sërish kreu i grupit parlamentar i LSI-së More...

By Gjergji On E diel, Qershor 3rd, 2018
0 Comments

Zbulohet sa do të jetë taksa për kuksianët në Rrugën e Kombit

Tarifa në Rrugën e Kombit për banorët e Kukësit dhe zonave përreth pritet të jetë 100 lekë për një kalim ose 200 lekë vajtje ardhje. Ndonëse fillimisht u përfol se taksa e kalimit për banorët dhe More...

By Gjergji On E premte, Nëntor 17th, 2017
0 Comments

Buxheti u miratua, por sa taksa do të paguajnë bizneset dhe individët…

Kuvendi miratoi në orët e para të mëngjesit të sotëm  buxhetin e shtetit për vitin 2018. Buxheti u miratua me 74 voto pro.  Por, sa janë taksat që pritet të paguajnë individët dhe bizneset për të More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Lajm i mirë për përdoruesit e makinave në Shqipëri, ulet tarifa e siguracionit

Kompanitë e sigurimit kanë ulur sot me të paktën 20% primet për sigurimin e detyrueshëm motorik (TPL-Sigurimi i Detyrueshëm i Mbajtësit të Mjetit Motorik për Përgjegjësinë Civile ndaj Palëve të Treta). Ashtu More...

By Gjergji On E premte, Gusht 4th, 2017
0 Comments

Sa taksa paguan bizneset dhe individët në Tiranë në tremujorin e parë 2017

Bashkia e Tiranës ka arkëtuar 2.4 miliardë lekë (rreth 17 milionë euro) të ardhura në tre muajt e parë të vitit 2017, sipas të dhënave të detajuara të buxhetit të bashkisë së kryeqytetit, të publikuara More...