Category tabaku Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘tabaku’
By Albpress News On E enjte, Tetor 11th, 2018
0 Comments

Pastrimi i parave ne Shqiperi/ Tabaku: Ja fushat kryesore sipas Indeksit te Bazelit

Deputetja e PD-se, Jorida Tabaku, reagoi pas publikimit të të dhënave nga Indeksi i Baselit, që i kushton vemendje pastrimit te parave në Shqipëri! “Ndërsa qeveria dhe mazhoranca akuzojnë në kor opozitën More...

By Albpress News On E premte, Tetor 5th, 2018
0 Comments

FOTO/ 6 fshatra të Tiranës në mëshirën e fatit, ku janë investimet e Bashkisë së Tiranës

Deputetja demokrate Jorida Tabaku zhvilloi takime me banorë të kryeqytetit, që banojnë në zona që janë lënë tërësisht vëmendjes së Bashkisë së Tiranës. Mungesa e ujit, kanalizimeve, rrugë të pashtruara, More...

By Albpress News On E mërkurë, Tetor 3rd, 2018
0 Comments

Eurobondi perplas Ahmetajn me Tabakun: Eshte njesoj si te krahasosh mollen me qepen…

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka replikuar me deputetin e PD-së, Jorida Tabaku për marrjen e 500 milion eurove hua. Ahmetaj ka reaguar në faqen e tij të Facebook, ka thënë se krahasimet More...

By Albpress News On E mërkurë, Shtator 26th, 2018
0 Comments

Tabaku-Rames: Shqiptaret po largohen prej korrupsionit, krimit dhe babezise…

Jorida Tabaku, deputete e PD, i eshte pergjigjur deklaratave te Kryeministrit Edi Rama, lidhur me largimin masiv te shqiptareve drejt vendeve te BE-se. “Njerezit sot po largohen nga Shqiperia prej korrupsionit, More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 24th, 2018
0 Comments

Denoncimet e Tabakut/ Ja kush ka përfituar 252 milionë euro para publike …

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku u shpreh sot gjatë prezantimit nga PD të nismës për ndryshimet ligjore në ligjin e Antimafia se Kryeministri Edi Rama u ka dhënë miqve të tij 252 milionë euro tendera publike, More...

By Albpress News On E diel, Shtator 23rd, 2018
0 Comments

Tabaku: Konçensioni i Tatimeve, tjetër thelë e buxhetit që korruptët e qeverisë duan ta gllabërojnë

Jorida Tabaku, deputete e PD, përmes rrjeteve sociale, shprehet se koncesioni i Tatimeve është një tjetër thelë e buxhetit që korruptët e qeverisë duan ta gllabërojnë. Ajo ka shtuar se në ditët në More...

By Albpress News On E premte, Shtator 14th, 2018
0 Comments

VIDEO/ PD publikon faktet: Ja lidhjet e qeverisë me mafien e lojrave të fatit…

Partia Demokratike ka publikuar sot faktet që, sipas partisë më të madhe opozitare, dëshmojnë lidhjen e qeverisë me mafian e lojërave të fatit. Deputetët Jorida Tabaku dhe Enkelejd Alibeaj publikuan të More...

By Albpress News On E enjte, Shtator 13th, 2018
0 Comments

Dëmshpërblimi i ish-të përndjekurve, Tabaku: Vesi del me shpirtin, qeveria gënjen…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka reaguar lidhur me vendimi e Kuvendit për ligjin për “Dëmshpërblimin e ish-të përndjekurve”. Përmes një postimi në rrjetin social, Tabaku thotë se mazhoranca do More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Tabaku: Letra e BE për Teatrin, fitore e opozitës dhe qytetarëve

Partia Demokratike e cilëson një fitore të opozitës dhe qytetareve përgjigjen e Komisionit Europian lidhur me ligjin e Teatrit Kombëtar. Deputetja demokrate Jorida Tabaku, deklaroi se “Komisioni Europian More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

PD letër Strasburgut për pronat/ Tabaku: Rama po shpronëson dy herë pronarët…

Deputetja demokrate Jorida Tabaku njoftoi se PD i ka dërguar sot një letër Gjykatës së Strasburgut në lidhje me pronat. Tabaku sqaroi se PD i është drejtuar Strasburgut, pasi Qeveria “Rama” po shpronëson More...