Category sulm Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘sulm’
By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Sulmohet ambasada e Kosovës në Suedi, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objektit të ambasadës së Republikës së Kosovës në Suedi. “Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

E sulmon peshkaqeni, vdes turistja

Një turiste ka gjetur vdekjen pas sulmit të peshkaqenit në Detin e Kuq jashtë bregut të Egjiptit. Njerëzit që notojnë në sipërfaqe në ujërat e thella përtej korales së Marsa Alam janë të prekshëm More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Trump sulmon donatorët e pasur të politikës amerikane

Presidenti Trump sulmoi rishtazi nëpërmjet Twitter-it miliarderin donator të republikanëve, Charles Koch duke rikthyer kështu vëmendjen ndaj influencës së donatorëve të pasur në politikën amerikane. Këtë More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Sulmohet ambasadorja amerikane në Bangladesh

Persona të armatosur sulmuan një autokolonë mjetesh në të cilën udhëtonte i dërguari amerikan në Bangladesh, në kryeqytetin Dhaka. Ambasadorja Marcia Bernicat, dhe ekipi i saj i sigurisë, kishin mundur More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

“Kam vrarë një njeri”, dëshmia e shqiptarit para policisë italiane…

Një 46-vjeçar shqiptar u arrestua në Itali me akuzën për tentativë vrasje. Shqiptari i identifikuar si Artur D. 46 vjeç, u vetëdorëzua në polici, pasi sulmoi një çift të moshuarish në Vittuone të More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 25th, 2018
0 Comments

Basha në sulm: Ndërkombëtarët të shqetësohen për mungesën e Kushtetueses, heshtja ul besueshmërinë

Kreu demokrat Lulzim Basha i është përgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me reformën në drejtësi, duke e akuzuar se po shkel Kushtetutën dhe po kthehet te institucionet e vjetra të drejtësisë. Por gjithashtu More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 19th, 2018
0 Comments

Peshkaqeni sulmon dy fëmijë, ngjarja e rrallë…

Dy fëmijë janë plagosur nga sulmi i peshkaqenit në brigjet e Long Island në Nju Jork në incidentet e para të këtij lloji në shtet pas 70 vitesh. Kështu kanë njoftuar zyrtarët, raporton BBC. Një vajzë More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 7th, 2018
0 Comments

Ariu sulmon 36-vjeçarin, ja ku ka ndodhur ngjarja

Ariu sulmon një 36-vjeçar në Kukës. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth 100 m afër segmentit Kukës – Shishtavec. Ariu, i ka dalë përpara dhe ka sulmuar shtetasin Shehap Dafkun, ndërsa ky More...

By Albpress News On E enjte, Qershor 21st, 2018
0 Comments

VIDEO/ Plumbat nuk e dalin, ja çfarë iu bën policëve …

Ky është momenti kur një burrë edhe pse u qëllua me pistoletë nga policia amerikane, arriti të ngrihet në këmbë dhe t’i sulmojë sërish oficerët. Policia e Cleveland ishin telefonuar rreth orës 1:30 More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 19th, 2017
0 Comments

Policia spanjolle vazhdon kërkimet për autorin e dyshuar të sulmit në Barcelonë

Drejtuesi i furgonit që vrau 14 vetë në një zonë turistike në Barcelona është në arrati. Policia është vënë në kërkim të tij, prej së enjtes dhe se besohet që ai është ende gjallë, shkruan BBC. Ata More...