Category suedi Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘suedi’
By Albpress News On E martë, Shtator 11th, 2018
0 Comments

T’i sprapsin, apo t’i kooptojnë. Çfarë do të bëjë tani Evropa, përballë valës së ekstremit të djathtë?

“Veshja e re dhe prestigjoze institucionale”, me të cilën Matteo Salvini uronte të shihte shumë shpejt udhëheqësin e ekstremës së djathtë suedeze, Jimmie Akesson, duhet të presë. Sverige Democraterna, More...

By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Sulmohet ambasada e Kosovës në Suedi, reagon MPJ

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës dënon sulmin që ka ndodhur sot në orët e pasdites ndaj objektit të ambasadës së Republikës së Kosovës në Suedi. “Ministria e Punëve të Jashtme vlerëson More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 4th, 2018
0 Comments

Vapa ekstreme, Suedisë i ‘zhduket’ mali më i lartë

Evropa mund të thyejë një rekord të ri të temperaturave ditët e ardhshme. Pjesët jugore të Spanjës dhe Portugalisë parashikohet të arrijnë në temperatura deri në 47 gradë, duke tejkaluar të dhënat More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Policia suedeze vret djaloshin me sindromën Down që mbante armë lodër

Një i ri i prekur nga sindroma Down ka mbetur i vrarë nga policia në Stokholm, pasi kishte në dorë një armë lodër. Policia ka hapur zjarr të enjten në mëngjes në kryeqytetin suedez ndaj Eric Torell, More...

By Albpress News On E mërkurë, Korrik 4th, 2018
0 Comments

Eleminoi Zvicrën, ja çfarë thotë mesfushori suedez…

E ka nisur futbollin në Sandsvall, qytetin e tij të lindjes në Suedi. Pas një karriere pa shumë bujë në fëmijëri, emri i Emil Forsberg tashmë do të shënohet me germa të arta në vendlindjen e tij. 26-vjeçari, More...

By Albpress News On E martë, Korrik 3rd, 2018
0 Comments

FOTO/ Nuk është Shaqiri, ja lojtari më i mirë në ndeshjen Suedi-Zvicër

Zvicra dhuroi spektakël në ndeshjen kundër Serbisë, por kjo nuk ishte e mjaftueshme pasi u eliminua nga Suedia në 1/8 e finales së Botërorit. Manuel Akanji ishte ai i cili shënoi autogolin pasi devijoi gjuajtjen More...

By Albpress News On E martë, Korrik 3rd, 2018
0 Comments

Suedi-Zvicër, ja formacionet zyrtare/ Një shqiptar kapiten i helvetëve…

Suedia dhe Zvicra përballen në orën 16:00 mes tyre për një vend për 1/8 e Kupës së Botës. Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Blerim Xhemaili e Valon Behrami paraqiten standardë. Ndërkaq, Behrami ka shiritin More...

By Albpress News On E diel, Korrik 1st, 2018
0 Comments

Ligji i rrallë në Suedi, kërkohet miratim i posaçëm para një marrëdhënie seksuale!

A po bëhet marrëdhënia seksuale në Suedi më e komplikuar, më ligjore, apo më e sigurt? Varet se kë po pyesni pasi vendi ka menduar një ligj të ri që hyn në fuqi sot. I menduar që të garantojë se të More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 27th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Gjermania i jep fund Botërorit, kalon Suedia dhe Meksika

Kampionët e Botës në fuqi i dhanë fund këtë të mërkurë mbretërimit të tyre. Gjermania u mposht 2-0 nga Koreja e Jugut në minutat shtesë të lojës. Një mungesë totale përqëndrimi në minutën e More...

By Albpress News On E shtunë, Qershor 23rd, 2018
0 Comments

Gjermani-Suedi, ja kush është lojtari i ndeshjes…

Marco Reus është shpallur lojtari i ndeshjes Gjermani 2:1 Suedi. Kombëtarja e Gjermanisë ka shënuar fitore me përmbysje ndaj Suedisë në Kupën e Botës, me të dy golat e shënuara në pjesën e dytë. Inkuadrimi More...