Category shtepi Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘shtepi’
By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
1 Comment

Familja që jeton në kushte rrëqethëse/ Rama: Nuk e prisja të ishte kaq e tmerrshme…

Kryeministri Edi Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjet nje video, ndersa ka shkuar te vizitoje nje familje ne Shijak, e cila rrenon ne nje shtepi te rrenuar. “Do shihemi shpejt, para se te vije dimri, do More...

By Albpress News On E premte, Gusht 17th, 2018
0 Comments

Grabitet shtëpia e prindërve të ministrit të Brendshëm…

Nuk ka pasur shenja të dukshme të hyrjes me forcë në derën dhe dritaret e një apartamenti në katin e pestë të një ndërtese pranë Primaticcio, Giambellino, në jug-perëndim të Milanos. Por sapo u zbulua, More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Largoni mykun nga shtëpia në këtë mënyrë

Myku është “një vrasës i heshtur” për organizmin tonë, i dëmshëm për sistemin nervor dhe për sistemin imunitar në përgjithësi. Për shëndetin dhe pastërtinë tuaj, përdorni sodën e bukës More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

Pesë pajisjet shtëpiake të rrezikshme…

Këto objekte mund të mbledhin mikrobet dhe kërpudhat që përfaqësojnë një rrezik potencial të ngjitjes. Një sondazh alarmant britanik i kryer nga një shitës i specializuar (dhe rifilloi nga Mirror) zbuloi More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 23rd, 2018
0 Comments

Mbi 100 banesa në flakë, dy të vdekur dhe mbi 30 të plagosur/ Bilanc lufte në…

Më shumë se 100 banesa dhe dhjetëra makina janë djegur si pasojë e zjarrit që përfshiu zonën periferike të Athinës, në vendin e quajtur Kineta. Forca zjarrfikëse u hodhën në luftë me flakët, por More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Blerja e apartamenteve, Tirana mes 5 kryeqyteteve më të shtrenjta në Evropë

Në raport me të ardhurat, sot është më e lirë të blesh një shtëpi në Amsterdam, Berlin, Stokholm, Bruksel, Athinë, sesa në Tiranë. Kryeqyteti i Shqipërisë renditet i pesti në Europë, nga 31 kryeqytete, More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Kështu mund t’i ruani lulet në ambientin e shtëpisë

Të gjithë duan që lulet e tyre të duken bukur. Por shpesh ndodh që atyre iu mungon kujdesi i duhur – harroni t’i ujitni apo edhe i vendosni në vendin e gabuar. Më pas ndodh që lulet të tkurren apo edhe More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 2nd, 2018
0 Comments

FOTO/ Ja pse kjo shtëpi kushton 7.6 milionë euro…

Duket shtëpi e zakonshme, kur futeni brenda e kuptoni pse kushton 7,600,000 dollarë Artisti Ed Bemis me disa të tjerë, e kanë krijuar këtë shtëpi në malet e Ashlandit në Oregon. E gjithë ideja e tyre More...

By Albpress News On E diel, Qershor 24th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Tmerrohen banorët e fshatit, gjejnë 100 gjarpërinj në një shtëpi…

Banorët e një fshati janë tmerruar pasi gjetën një dyzinë me gjarpërinj në një banesë. Ngjarja ka ndodhur në Indi, ndërsa është dashur ndërhyrja e grupeve të emergjencës për të kapur zvarranikët. More...

By Albpress News On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Jep shtëpi apo dhoma me qera, ja sa duhet të paguash tatimin…

Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15 %. Ndaj, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën apel More...