Tag archive for ‘shtepi’
By Gjergji On E mërkurë, Qershor 13th, 2018
0 Comments

Jep shtëpi apo dhoma me qera, ja sa duhet të paguash tatimin…

Ata që japin dhoma apo apartamente me qira gjatë sezonit turistik duhet të bëjnë vetëdeklarimin dhe të paguajnë tatimin mbi të ardhurat në masën 15 %. Ndaj, Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve bën apel More...

By Gjergji On E shtunë, Qershor 2nd, 2018
0 Comments

Euro apo Lekë/ Kërkon të blesh shtëpi, ja si të leverdis më mirë kredia…

Nëse ke vendosur të blesh një shtëpi që kushton 75 mijë euro dhe banka të financon deri në 70% të shumës, pra 52,500 euro, dilema e shumëkujt është se në çfarë monedhe duhet ta marrë kredinë, nëse More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Shikoni shtëpitë nënujore që po ndërtohen në Dubai

Dubai nuk rresht së befasuari. Kësaj radhe, në këtë vend hyjnor të kuruar nga dora e njeriut, mund të gjeni edhe shtëpi të ndërtuara nën ujë e që ju ofrojnë pamje të mahnitshme. Këto shtëpi e More...