Tag archive for ‘shqiptare’
By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Greqi – Asgjësohet grupi shqiptar që trafikonte drogë në Mykonos

Policia greke ka asgjësuar një grup kriminal që trafikonte drogë në ishullin Mykonos. Në pranga kanë përfunduar katër shtetas shqiptarë dhe një maqedonas. Sipas komunikatës së policisë, grupi u asgjësua More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Shqiptarët jetojnë gjatë edhe pse nuk…

Sa më shumë një vend të shpenzojë për shëndetësinë, aq më shumë jetojnë njerëzit, por me sa duket Shtetet e Bashkuara dhe Shqipëria e rrëzojnë këtë mit. Sipas të dhënave nga OECD, Amerika ka More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 14th, 2017
0 Comments

Aksion i madh në zonën e njohur turistike italiane, kapen shqiptare dhe afrikane…

Një aksion i gjerë policor anti- drogë është zhvilluar në zonën turistike të Riminit në Itali ku si rezultat kanë rënë në pranga 7 persona, 3 prej të cilëve shqiptarë. Policia ka arrestuar gjithashtu More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Politikani italian i quan shqiptarët “kafshë gjahu”

Në jetën e përditshme ndeshemi shpesh me episode të racizmit. Rëndom përpiqemi t’i largojmë nga vetja, t’i quajmë të parëndësishme, arrijmë deri aty sa, për të qetësuar veten, t’i konsiderojmë More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Kryeprokurori italian: Mafiozët vriten për drogën shqiptare

Kryeprokurori i Antimafies italiane, Franco Roberti, deklaron se mafiozët italianë po vriten me njëritjetrin për shkak të “lumenjve të hashashit” që trafikohen nga Shqipëria. Zyrtari i lartë i Drejtësisë More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Ministria e Brendshme jep detaje: Ç’duhet të dinë shqiptarët për të udhëtuar në zonën Shengen

Ministria e Punëve të Brendshme shqiptare ka publikuar disa informacione me rëndësi lidhur me çfarë duhet të keni parasysh kur udhëtoni në zonën Shengen. 1-Duhet të keni pasaportë të vlefshme biometrike Sipas More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Maqedonia i tregoi botës ”recetën” e diskriminimit ndaj shqiptarëve

Në Shkup dje u luajt loja e Superkupës së Evropës në mes Real Madridit dhe Manchester United e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve me rezultat 2-1 ku shënuan Casemiro dhe Isco. Për anglezët shënoi More...

By Gjergji On E diel, Gusht 6th, 2017
0 Comments

120 autobusë të policisë greke kthyen në atdhe shqiptarët, ja shifra rekord…

Greqia vazhdon kthimet e njëpasnjëshme të emigrantëve shqiptarë të cilët ka hyrë në këtë vend në mënyrë të paligjshme. Që nga fillimi i vitit deri në fund të korrikut të 2017 policia greke i ka More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Arrestohen 4 shqiptarë me kokainë në bodrumet sekrete në Itali

Një operacion i madh i Policisë Italiane që ka nisur mëngjesin e së premtes dhe ka vazhduar edhe sot ka çuar arrestimin e katër shqiptarëve në flagrancë dhe në sekuestrimin e 1 kg kokainë dhe 4 kg marihuanë, More...

By Gjergji On E shtunë, Gusht 5th, 2017
0 Comments

Kapen dy shqiptarë në Janinë, joshnin dhe përdhunonin fëmijë

Dy shqiptarë janë arrestuar në Greqi, pasi akuzohen si pjesë e një bande që merrej me joshjen dhe përdhunimin e fëmijëve të vegjël. Ata u arrestuan dje pasdite në Janinë. Mediat greke raportojnë se More...