Category shqiptare Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘shqiptare’
By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

23 mijë shqiptarë nuk i përballojnë dot financiarisht, operacionet

Rreth 23 mijë shqiptarë janë në vështirësi financiare për të përballuar kujdesin kirurgjik. Sipas studimit më të fundit të Bankës Botërore, për pacientët shqiptarë, kirurgjia mund të jetë shumë More...

By Albpress News On E diel, Shtator 9th, 2018
0 Comments

Tre shqiptarë arrestohen në Piacenca, dyshohet se grabitën 18 vila në 20 ditë

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia italiane e provincës së Piacencës. Ata dyshohet se kanë grabitur një seri banesash gjatë 20 ditëve të fundit. Policia italiane tha se 18 vilat e grabitura janë në More...

By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

Gazetari shpërthen kundër Dukës: Boshatise stadiumin, i largove shqiptarëve të vetmin…

Gazetari Artan Hoxha, nëpërmjet një statusi në Facebook, ka shpërthyer në akuza ndaj presidentit të FSHF-së, lidhur me faktin e stadiumit të boshatisur, në ndeshjen e “Elbasana Arenës” ndaj Izraelit. Statusi More...

By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

Sherr masiv mes shqiptarëve dhe afrikano-veriorëve në burgun e Firences

Një sherr masiv mes shqiptarëve dhe afrikano-veriorëve ka ndodhur në një burg në Firence të Italisë. Mediat italiane raportojnë se përleshja ndodhi në një fushë sportive, por shkaqet mbeten të panjohura. More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Shpëtuan njerëz mes zjarreve në Mati, Tsipras: Nënshtetësi për shqiptarin dhe egjiptianët

Një video e publikuar në llogarinë e kryeministrit grek në Facebook tregon momentin kur Alexis Tsipras përqafon 3 emigrantë, një shqiptar dhe dy egjiptianë që punojnë si peshkatarë në Nea Makri, dhe More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Një tjetër shtet heq vizat për shqiptarët

Një tjetër shtet mund t’i shtohet listës së vendeve ku shqiptarët do të mund të udhëtojnë pa vizë. Mësohet se qeveria armene do të diskutojë më 30 Gusht heqjen e vizave për qytetarët shqiptarë, More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Në mbrojtje familjes shqiptare, qeveria donte ti dëbonte nga…

Një veprim për t’u përshëndetur ai i qytetarëve francezë që i kanë dalë në krah një familje shqiptare në Perpignan të Francës, për të mos lejuar deportimin e saj. Familja Mitaj, e cila mbahet në More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Referendumi i 30 shtatorit/ Meta ka një thirrje për shqiptarët e Maqedonisë

Presidenti Ilir Meta, u ka drejtuar një thirrje të gjithë shqiptarëve të Maqedonisë që të marrin pjesë në referendumin e datës 30 shtator dhe të votojnë pro marrëveshjes, për të çelur një kapitull More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

41 % e shqiptarëve shmangin doktorin dhe dentistin, arsyeja e dhimbshme…

“Të kemi shëndetin!”, mesa duket është vetëm një shprehje për shqiptarët. 41% e tyre kanë shtyrë vizitën ose nuk kanë shkuar fare te mjeku për të kursyer, përqindja më e lartë në të gjithë More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 23rd, 2018
0 Comments

Greqi, dy shqiptarë e dy grekë sulmojnë me armë patrullën e policisë

Dy shtetas grekë dhe dy shqiptarë janë arrestuar pasi kanë qëlluar me armë kundër një patrulle policie. Ngjarja ka ndodhur në zonën turistike Lagana, ishulli Zakynthos të mërkurën pasdite. Në kërkim More...