Category shqiperia Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘shqiperia’
By Albpress News On E premte, Gusht 10th, 2018
0 Comments

Baza e NATO në Kuçovë/ Rusët: Skema e “Shqipërisë së Madhe”…

“Baza e re e NATO-s në Shqipëri kërcënon shkallëzimin e skemës së “Shqipërisë së Madhe”. Keshtu shkruan portali “Fort-Russ”, pas lajmit per bazen e re qe NATO do te ngreje ne Kucove, duke shprehur More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 9th, 2018
0 Comments

Financial Times zgjedh foto dite këtë pamje nga Shqipëria, ja ç’shkruan

Kryeministri Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne Facebook foton qe Financial Times ka zgjedhur si foto dite. Eshte nje pamje fantastike nga Shqiperia, nga Biza, fotografuar nga Gent Shkullaku. “Me këtë foto More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

AzerNews: Shqipëria me rritje ekonomike nga shumë projekte investuese

Projekti i Gazsjellësit Trans Adriatik (TAP), që synon të transportojë gazin nga Azerbaxhani në Europë, është një prej projekteve që po ndikon në rritjen ekonomike të Shqipërisë, shkruan e përditshmja More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

“Mundëm Shqipërinë dhe Serbinë”, mediat zvicerane kërkojnë largimin e Petkoviçit

Përjashtimi i Valon Behramit nga kombëtarja e Zvicrës, duket se do të sjellë shumë pasoja në këtë skuadër, duke qenë se pas tij, janë përjashtuar edhe lojtarë të tjerë si Xhemaili, Fernandez, Xhuru More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Flet Fleckenstein: S’mund të menaxhojmë çdo mosmarrëveshje në Shqipëri, PS dhe PD duhet të…

Raporteri për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein u ka bërë dje thirrje opozitës dhe maxhorancës në Shqipëri të gjejnë gjuhën e dialogut. Edhe pse me pushimet e verës, Fleckenstein More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 8th, 2018
0 Comments

Shqipëria ndër katër vendet me çmimet më ulëta të energjisë në Europë, por në rajon…

Shqipëria u rendit e katërta në Europë për çmimin më të lirë të energjisë më 2017, pas Ukrahinës, Kosovës, Serbisë dhe Maqedonisë, sipas të dhënave të seksionit info Data të gazetës italiane More...

By Albpress News On E hënë, Gusht 6th, 2018
0 Comments

“Alarm, për vendet e NATO-s në Ballkan”!

Profesori universitar, sociologu Fadil Maloku është duke u mbindërtuar një raport i konfuzionit në Kosovë, për bisedimet filane në dialogun e Brukselit, që sipas tij, janë produkt i kalit të Trojës ruse. Sipas More...

By Albpress News On E premte, Gusht 3rd, 2018
0 Comments

DASH: Shqipëria, e dyta pas Afganistanit për pastrim parash

Në raportin e publikuar nga Departamenti Amerikan i Shtetit, për muajt e parë të vitit 2018, një vend të rëndësishëm zë lufta kundër pastrimit të parave. Shqipëria është kthyer në një portë hyrëse More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 2nd, 2018
0 Comments

Borxhi publik, Shqipëria ia kalon edhe Gjermanisë

Me një borxh publik, që vlerësohet të ketë arritur në rreth 69% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB) në tremujorin e parë të këtij viti, Shqipëria rezulton e 14-a në Europë për nga niveli më i More...

By Albpress News On E premte, Korrik 27th, 2018
0 Comments

Indeksi i Ligjit dhe Sigurisë i Gallup: Shqipëria më e pasigurta në Ballkan

Më shumë se dy në çdo tre njerëz në mbarë botën thonë se kanë besim tek policia e tyre lokale (69%) dhe ndihen të sigurt të ecin vetëm gjatë natës në vendet ku jetojnë (68%). Por, situata nuk është More...