Category shqiperi Archives - Page 2 of 22 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘shqiperi’
By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

Shqipëria fiton ndaj Izraelit, Xhaka arkëton 3 pikëshin e parë

Shqipëria ka arritur të fitojë ndeshjen e parë në grupe, e vlefshme për kualifikime në Ligën e Kombeve. Ishte Taulant Xhaka që ia solli fitoren Shqipërisë në minutën e 56. Formacioni i Shqipërisë: More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Mosndryshimi i orës, çfarë pritet të ndodhë në Shqipëri…

Bashkimi Europian pritet të marrë një vendim historik për mosndryshimin e orës dimërore për herë të parë pas shumë dekadash. Për Shqipërinë kjo do të thotë që në muajt e dimrit, dielli të lindë More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Mediat maqedonase: Shqipëria do t´i japë Maqedonisë port në Durrës

Shqipëria do t’i japë Maqedonisë port në Durrës të cilin do ta shfrytëzojnë kompanitë nga Maqedonia për shkëmbim tregtar, ndërsa në të do të valojë edhe flamuri i Maqedonisë. Kryeministri Zoran More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Shifra alarmante, 45 gazetarë të kërcënuar po përgatiten të lënë Shqipërinë

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë bëri sot të ditur se mbi 45 gazetarë nga media të ndryshme kanë kërkuar azil ose nënshtetësi të shteteve të tjera në përpjekje për tu larguar nga vendi prej kërcënimeve More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 3rd, 2018
0 Comments

Mogherini: Hapja e negociatave, Shqipëria nuk duhet të humbasë këtë mundësi

Shefja e BE-së për Politikën e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini shprehet se ky vit do të jetë intensiv për përgatitjet për hapjen e negociatave të pranimit me Shqipërinë. Deklaratën e bëri More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 1st, 2018
0 Comments

Panuçi publikon listën e kombëtares, rikthen gardvn e vjetër

Trajneri i kombëtares shqiptare, Kristian Panuçi, ka bërë publike listën e përfaqësueses, për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve, ndaj Izraelit dhe Skocisë, përkatësisht në datat 7 dhe 10 shtator. Në More...

By Albpress News On E shtunë, Shtator 1st, 2018
0 Comments

Shifrat e frikshme, Shqipëria drejt plakjes…

Organizata e Kombeve të Bashkuara e renditi Shqipërinë në grupin e dhjetë vendeve që ka pësuar plakjen më të shpejtë të popullsisë gjatë periudhës 2000-2011, në Raportin e Plakjes Globale 2017. Faktorët More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Njohja e patentave shqiptare në Greqi, zbardhet marrëveshja. Ja kushtet

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka zbardhur marrëveshjen e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Greqisë, mbi njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit. Shqiptarët mund të përdorin More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

VIDEO/ Sezoni turistik, Rama: Të huajt na vlerësuan, shqiptarët na shajnë…

Ky ishte sezoni turistik më i pastër dhe më i qetë. Kështu u shpreh Kryeministri Edi Rama nga Gjiri i Lalëzit, ku ka bërë bilancin për turizmin, ndërsa theksoi se sezoni turistik 2018 ishte më i pastër, More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Izraeli publikon listën anti-Shqipëri

Trajneri i përfaqësueses izraelite, Andreas Herzog ka publikuar listën me 25 futbollistët që do të grumbullojë për ndeshjen ndaj Shqipërisë më 7 Shtator dhe miqësoren ndaj Irlandës së veriut 4 ditë More...