Tag archive for ‘shqiperi’
By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Turistët e huaj që ‘pushtojnë’ Shqipërinë…KY shtet nuk zhgënjen

Sipas të dhënave përmbledhëse nga Ministria e Ekonomisë dhe Turizmit, gjatë vitit të kaluar, numri i turistëve polakë që vizituan vendin tonë shënoi rritje të madhe me 31%. Vendi u vizitua nga 66.017 More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

19 vatra zjarri në 24 orët e fundit, ç’po ndodh në Shqipëri?

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë shënuar 19 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Dibër, Elbasan, Vlorë, Gjirokastër. Në operacione për shuarjen e zjarreve janë angazhuar 124 punonjës More...

By Gjergji On E premte, Gusht 11th, 2017
0 Comments

Turistët gjermanë: Natyra, ushqimi dhe mikpritja shqiptare janë mbresëlënëse

Jo vetëm zona bregdetare, por edhe pjesa tjetër e Shqipërisë është shumë e pëlqyer nga turistët e huaj. Transporti mbetet ende sfidë për turistët. Shqipëria mbetet një nga destinacionet e preferuara More...

By Gjergji On E enjte, Gusht 10th, 2017
0 Comments

Azilkerkuesit shqiptare, ja gjetja e re qe kane menduar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki Çako i shoqëruar nga Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin Aida Hajnaj inspektuan mesditën e sotme Pikën e Kalimit Kufitar More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

CIA: Shqipëria taksa komplekse dhe mjedis të varfër për biznesin!

Agjencia Qendrore e Inteligjencës se SHBA-ve, CIA ka azhornuar së fundmi të dhënat për Shqipërinë, ku sipas saj ekonomia e Shqipërisë është përmirësuar në mënyrë të vazhdueshme dhe rritja ekonomike More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Dy termete shkundin Shqiperine…

Në vendin tonë janë rregjistruar gjatë natës dy lëkundje tërmeti. Instituti i Gjeoshkencave raporton se tërmeti i parë është regjistruar në Qukës, 5 kilometer nga Prrenjasi me magnitude 2.4 dhe në More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

​”Jo Antibes, por Drimadhë”, Pushime verore në mes të Evropës

Greqia, Spanja e Italia ishin dje. Destinacioni në fakt aspak i ri i pushimeve verore sivjet është Shqipëria, më saktë Jugu i saj. Sonila Sand tregon përse. Ndonëse në Gjermani vera si stinë le përherë More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 9th, 2017
0 Comments

Ku ndodhet miniera në Shqipëri që fsheh 4 ton rezerva ar

Nëntoka shqiptare është e pasur me minerale, sidomos bakër në të cilin ka edhe një sasi ari. Sasia e arit është më e përqëndruar në minieren e Bakrit të Munellës, ku sipas një analizë që ka bërë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Departamenti Amerikan i Shtetit: Terrorizmi iranian po përpiqet të infiltrohet edhe në Shqipëri

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi kohët e fundit Raportin mbi Terrorizmin e Shteve në 2016-n. Në të thuhet: “Irani vazhdoi aktivitetin e tij lidhur me terrorizmin në 2016, duke përfshirë mbështetjen More...

By Gjergji On E martë, Gusht 8th, 2017
0 Comments

Oferta e verës e FSHF-së, blini biletën për Lihtenshtejn dhe përfitoni ulje për Italinë. Ja çmimet zyrtare

Federata Shqiptare e Futbollit ka hedhur në treg biletat për sfidën Shqipëri-Lihtenshtejn, e cila do të zhvillohet në datën 2 shtator ora 18:00 në stadiumin “Elbasan Arena”, ndeshja e parë e trajnerit More...