Tag archive for ‘shqiperi’
By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Vetëvrasja, meshkujt shqiptarë më të dobët/ Ja qyteti me numrin më të madh…

Vetëvrasja është një nga fenomenet më të dhimbshme të shoqërisë dhe gjerësisht i përhapur. Ndër arsyet kryesore që listojnë psikologët është gjenetika, por edhe faktorët ekonomikë. Edhe pse fenomeni More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 16th, 2018
0 Comments

Rama po i godet me thikë pas shpine shqiptarët, alarmi nga Kokëdhima

Përmes një deklarate për shtyp në emër të Partisë “Zgjidhja” Koço Kokëdhima ka denoncuar rrezikun e ri që i kanoset Shqipërisë, lidhur me ndarjen e kufirit detar dhe specifikisht çështen e Zonës More...

By Albpress News On E shtunë, Korrik 14th, 2018
0 Comments

Ambasadorja franceze: Muajt e ardhshëm vendimtarë për Shqipërinë

Ambasada franceze në Tiranë ka organizuar një festë me rastin e Ditës së Bastille, e njohur ndryshe edhe si ditë Kombëtare e Francës. Në fjalën e saj ambasadorja franceze, Christina Vasak citoi shkrimtarin More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Shehu: Ligji i luftës po na shitet shtrenjtë, Rama po na fut në qorrsokak

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ka reaguar ndaj negociatave Shqipëri-Greqi, për kufirin detar dhe çështje të tjera të mbetura pezull mes dy vendeve. Shehu denoncoi heshtjen dhe “terrin informativ” More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Zagani: Nuk ka ulje të prodhimit të kanabisit, por …

Ish-oficeri i Policisë Dritan Zagani në një intervistë për median italiane ka folur për kohën kur ishte polic në Shqipëri në sektorin e antidrogës, përplasjet dhe deri tek arrestimi i tij për shitjen More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Tsipras flet për 3 çështjet e mbetura pezull me Shqipërinë/ Mediat: A po flitet për ndryshime kufijsh…(Video)

Mes Shqipërisë dhe Greqisë kanë mbetur ende pezull 3 çështje që duhet të marrin zgjidhje për të plotësuar marrëveshjen mes dy vendeve. Zona Ekonomike ekskluzive, kufiri detar dhe ajo e gjendjes së More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Marrëveshja për kufirin detar brenda dy javësh/ Rama: Ato që akuzojnë për tradhëti do të…

Komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn ka paralajmëruar se në dy javët e ardhshme mund të ketë një marrëveshjes mes Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin detar. Në një konferencë për mediat, Hahn tha More...

By Albpress News On E premte, Korrik 13th, 2018
0 Comments

Tërmetet, lëkundet sërisht Gjiri i Lalzit

Vatra e tërmeteve në detin Adriatik te Gjiri i Lalëzit vazhdon të jetë aktive. Gjatë natës sipas IGJEUM janë regjistruar të paktën 6 goditje tërmeti. Lëkundja e fundit e regjistruar është ajo e orës More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Takimi me Daul/ Mediu kërkon mission faktmbledhës për Shqipërinë dhe mbështetje për…

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ka kërkuar Presidentit të PPE,  një  mision faktmbledhës për Shqipërinë dhe mbështetje për reformën zgjedhore. Gjatë një takimi të zhvilluar me Joseph More...

By Albpress News On E enjte, Korrik 12th, 2018
0 Comments

Nga deputetët te prokurorët, Antikorrupsioni i KE nxjerr raportin/ Janë përmbushur 4 nga 10…

Grupi i Shteteve kundër Korrupsionit i Këshillit të Evropës (GRECO) pranon përparimin e bërë nga Shqipëria në zbatimin e rekomandimeve të saj për të parandaluar korrupsionin në lidhje me parlamentarët, More...