Tag archive for ‘shqiperi’
By Gjergji On E enjte, Gusht 24th, 2017
0 Comments

Kombëtarja e Panuçit “fiton” një mbrojtës krahu…Ivan Balliu merr nënshtetësinë shqiptare

Mbrojtësi Ivan Balliu nga dita e djeshme ka të hapur çdo rrugë që të luajë me Kombëtaren shqiptare. Mbrojtësi i lindur në Katalonjë të Spanjës, sapo ka marrë nënshtetësinë shqiptare, e cila i është More...

By Gjergji On E martë, Gusht 22nd, 2017
0 Comments

Rama zbulon spanjollin e dashuruar me Shqipërinë… (video)

Kryeministri Edi Rama ka postuar mëngjesin e sotëm në rrjetin social një video që një shtetas spanjoll ka bërë mbi Shqipërinë. Pamjet janë xhiruar në afërsi të kalasë së Krujës dhe në në fokus More...

By Gjergji On E hënë, Gusht 21st, 2017
0 Comments

Zjarret, 10 vatra aktive ne 24 oret e fundit

Emergjencat Civile kanë raportuar situatën me flakët dhe vatrat e reja të zjarreve në territorin shqiptar. Këtë të hënë janë aktive 10 vatra zjarri në Shqipëri. Drejtoria e Emergjencave Civile (EC) More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

“T’i tundim votat kundër Shqipërisë”, PDIU- Ramës: Hiqi shtetësinë shqiptare Vangjel Dules

“Mos të harrojmë që në kemi dy vota në BE dhe ato do ti tundim mirë kundër Shqipërisë” Ka qenë ky njëri ndër mesazhet e thëna dje nga kreu i OMONIA-s në Himarë Fredi Beleri, drejtuar Greqisë More...

By Gjergji On E mërkurë, Gusht 16th, 2017
0 Comments

Fatos Klosi: shërbimet iraniane po ndërhyjnë në Shqipëri për të goditur muxhahedinët, ja pse erdhën senatorët në Tiranë…

Ish-kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Fatos Klosi, jep mendimin e tij mbi të vërtetën e vizitës së befasishme të katër senatorëve amerikanë në Tiranë. Ai jep alarmin se shërbimet iraniane po ndërhyjnë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Liria fetare në Shqipëri, çfarë thotë raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshin të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Investimet e huaja në Shqipëri, sa 30% e totalit

Sipas Organizatës së Kombeve të Bashkuara, investimet e huaja direkte janë bërë përcaktuese për ecurinë e ekonomisë shqiptare. Në vitin 2016, investimet e huaja në Shqipëri ishin 1 miliard e 124 milionë More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Zjarret, ja situata në Shqipëri në 24 orët e fundit…

Në 24 orët e fundit emergjencat civile kanë evidentuar 5 vatra zjarri në qarqet Tiranë, Korçë, Vlorë e Gjirokastër, çka do të thotë se ka një ulje të intensitetit të zjarreve në vend. Në operacione More...

By Gjergji On E martë, Gusht 15th, 2017
0 Comments

Washington Post promovon Shqipërinë: Projekti që synon të tërheqë turistët në fshatrat e thella…

Mediat ndërkombëtare vijojnë të promovojnë turizmin shqiptar, duke e cilësuar si një nga destinacionet që duhet vizituar. Pas publikimeve në mediat italiane, franceze dhe angleze, së fundmi është Washington More...

By Gjergji On E diel, Gusht 13th, 2017
0 Comments

Sondazhi i BE: 55% e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike është e mirë

Sipas Komisionit Europian, pjesa më e madhe e shqiptarëve mendojnë se situata ekonomike e vendit është e mirë. Përfundimi ka dalë nga një vrojtim, i kryer nga eurobarometër, për llogari të Komisionit More...