Category shitje Archives -Albpress Daily News
Tag archive for ‘shitje’
By Albpress News On E premte, Shtator 7th, 2018
0 Comments

BSH miraton shitjen e bankës Veneto te Intesa/ Ja si do të jetë 10 mijë lekëshi…

Këshilli i Mbikëqyrjes së Bankës së Shqipërisë dha miratimin paraprak për bashkimin me përthithje të Bankës Intesa Sanpaolo Albania sh.a. me Veneto Banka sh.a Kjo do të thotë se pas përthithjes, Banka More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 22nd, 2018
0 Comments

Finalizohet transaksioni, Spitali Amerikan blen Hygeia

Spitali Hygeia është shitur sot tek Spitali Amerikan. Lajmi është bërë i ditur për “Monitor” nga burime nga Hygeia. “Tashmë jemi Spitali Amerikan”, thanë burimet, “por mbase do ta ruajmë edhe More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Shitet Tirana Bank, ja kush janë pronarët e rinj

Grupi Balfin dhe Komercijalna Banka kanë kënaqësinë të njoftojnë se kanë nënshkruar një marrëveshje me Bankën e Pireut për të marrë në zotërim aksionet e Tirana Bank, pjesa më e madhe e të cilave More...

By Albpress News On E martë, Gusht 7th, 2018
0 Comments

Historia e suksesit/ Monaco brenda një viti 550 milionë euro përfitime nga shitjet

Për Monacon sukseset e trofeve, janë zëvendësuar me atë të parave të ardhura nga shitja e lojtarëve. Kampionët e Ligue 1 për edicionin 2016/17, kanë ndryshuar strategjinë e klubit, falë shitjes së More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Shitjet e lojtarëve, Barcelona siguroi rreth 92 mln euro

Barcelona po arrin shifrën e 100 milionë eurove të arkëtuara nga shitjet e futbollistëve gjatë kësaj vere, ndërkohë që ka blerë Arthur, Lenglet, Malcom dhe Arturo Vidal për të cilët ka shpenzuar në More...

By Albpress News On E diel, Gusht 5th, 2018
0 Comments

Revolucioni te Barcelona, ja lojtarët që janë në shitje…

Nënshkrimi me Arturo Vidal, i cili u zyrtarizua të premten në mbrëmje, nuk ka shënuar fundin e shpenzimeve për Barcelonën Në dallim nga viti i kaluar, ata kanë kryer shumicën e punës në këtë afat, More...

By Albpress News On E martë, Korrik 24th, 2018
0 Comments

Ambasadori Lu ikën nga Shqipëria, Ambasada nxjerr në shitje…

Ambasadori amerikane në Shqipëri Donald Lu, do të largohet nga Shqipëri pasi i ka mbaruar mandati. Shtëpia e Bardhë ka zgjedhur dhe pasardhësen e tij, e cila është, Kathleen Ann Kavalec. Por me ikjen e More...

By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

TVSH te biznesi i vogël: Nesër afati i fundit për deklarimin e librave

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje se, data 10 korrik 2018, është afati i fundit i deklarimit të librit të shitjes dhe blerjes, për tatimpaguesit e vegjël me qarkullim More...

By Albpress News On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Të dhënat e INSTAT, shitjet në stanjacion/ Qytetarët shtrëngojnë rripat

Instituti i Statistikave raportoi se shitjet e bizneseve në tremujorin e parë të vitit u rritën me vetëm 1.5 për qind krahasuar me të njëtën periudhë të një viti më parë, çka përbën një nga rritjet More...

By Albpress News On E diel, Gusht 20th, 2017
0 Comments

Vila luksoze në ishullin në formë zemre del në shitje për 15 milionë dollarë

Vila e arkitektit amerikan Frank Lloyd Wright ka dalë në shitje për një vlerë prej 14.9 milionë dollarësh. “New York Times” shkruan se vila ndodhet në liqenin Mahopac të Nju Jorkut dhe ka një sipërfaqe More...