Tag archive for ‘shitje’
By Albpress News On E hënë, Korrik 9th, 2018
0 Comments

TVSH te biznesi i vogël: Nesër afati i fundit për deklarimin e librave

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, dëshiron të sjellë në vemendje se, data 10 korrik 2018, është afati i fundit i deklarimit të librit të shitjes dhe blerjes, për tatimpaguesit e vegjël me qarkullim More...

By Albpress News On E martë, Qershor 19th, 2018
0 Comments

Të dhënat e INSTAT, shitjet në stanjacion/ Qytetarët shtrëngojnë rripat

Instituti i Statistikave raportoi se shitjet e bizneseve në tremujorin e parë të vitit u rritën me vetëm 1.5 për qind krahasuar me të njëtën periudhë të një viti më parë, çka përbën një nga rritjet More...

By Albpress News On E diel, Gusht 20th, 2017
0 Comments

Vila luksoze në ishullin në formë zemre del në shitje për 15 milionë dollarë

Vila e arkitektit amerikan Frank Lloyd Wright ka dalë në shitje për një vlerë prej 14.9 milionë dollarësh. “New York Times” shkruan se vila ndodhet në liqenin Mahopac të Nju Jorkut dhe ka një sipërfaqe More...