Category SHBA Archives - Page 2 of 12 -Albpress Daily News
Tag archive for ‘SHBA’
By Albpress News On E hënë, Shtator 10th, 2018
0 Comments

Studime falas në shkollat e mesme në SHBA, ja kushtet që duhen plotësuar

Të lindurit nga 1 janari 2002 deri më 15 korrik 2004 dhe që kanë rezultate të mira në mësime mund të aplikojnë për të studiuar një vit në SHBA. “Programi Yes u ofron nxënësve të shkollave të mesme More...

By Albpress News On E martë, Shtator 4th, 2018
0 Comments

Barcelona gjiganti i parë spanjoll që do të ndeshet në SHBA! Ku? Kur? Pse?

La Liga ka surprizuar këtë fillim sezoni kur zyrtarizoi marrëveshjen e re, për të zhvilluar të paktën një ndeshje në sezon, në Amerikën e Veriut. Bosët e La Liga kanë firmosur një marrëveshje 15-vjeçare More...

By Albpress News On E hënë, Shtator 3rd, 2018
0 Comments

Trump sulmon Sessions: Punë e paqme Jeff…

Presidenti Donald Trump ka bërë një tjetër sulm të jashtëzakonshëm ndaj Prokurorit të Përgjithshëm, Jeff Sessions, duke e fajësuar atë për akuzat e ngritura ndaj dy kongresmenëve, që sipas shefit More...

By Albpress News On E premte, Gusht 31st, 2018
0 Comments

Emigrimi në SHBA/ A më kthehen paratë që dhashë garanci …? Avokati sqaron procedurat

A mund te merrni mbrapsht parate qe ju paguani si “bond” per te afermit tuaj kur kapen se kane hyre ilagelisht ne Amerike? Avokati Kieran Both në përgjigje të pyetjeve të te intersuarve jep keto pergjigje: Kushëriri More...

By Albpress News On E enjte, Gusht 30th, 2018
0 Comments

Ambasada e SHBA jep njoftimin e rëndësishëm: Ja si mund të rinovoni vizat me postë, pa pritur në rradhë

Të gjithë ata që janë të interesuar për rinovimin e vizës në SHBA nuk kanë më pse të presin në radhë. Ambasada amerikane me një shënim në faqen e vet në rrjet, njofton se është në zbatim një More...

By Albpress News On E mërkurë, Gusht 29th, 2018
0 Comments

Ambasada e SHBA ka një njoftim të rëndësishëm për të rinjtë: Në orën 10:00 flisni online me…

Ambasada amerikane i ka drejtuar një thirrje të rinjve shqiptarë që duan të studiojne në SHBA që sot në orën 10:00 të bashkëbisedojnë online me më shumë se 80 universitete në panairin virtual të More...

By Albpress News On E martë, Gusht 28th, 2018
0 Comments

Turqia del me nje deklarate te forte: Ja pse e bleme sistemin raketor S-400 nga Rusia…

Ne kulmin e tensioneve me SHBA, Turqia del me nje deklarate te forte, e vendosur per te mbrojtur hapesiren e saj ajrore. “Turqia duhet të mbrojë hapësirën e saj ajrore dhe Shtetet e Bashkuara nuk kanë garantuar More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Bashkimi familjar në SHBA, a mund të bëhet në rast se…/ Flet avokati i njohur

Avokati Kieran Both në SHBA i është përgjigjur interesit të shqiptarëve për disa çështje specifike të emigracionit në Amerikë, si më poshtë: Pyetje: “Halla jonë në Amerikë ka bërë kërkesë More...

By Albpress News On E shtunë, Gusht 25th, 2018
0 Comments

Muzeu i Spiunazhit, nën drejtimin e kolonelit me prejardhje nga Korça

Uashingtoni ka zier ditët e fundit nga përplasjet, akuzat e kundër-akuzat mes Presidentit Trump dhe disa ish-drejtuesve të lartë të shërbimeve të zbulimit. Në një bisedë me kolegen Ardita Dunellari, drejtori More...

By Albpress News On E premte, Gusht 24th, 2018
0 Comments

Bolton: SHBA s’do të përfshihet në shkëmbimin e territorit mes Kosovës dhe Serbisë

Këshilltari për Siguri Kombëtare në Shtëpinë e Bardhë, John Bolton ka thënë të premten në Kiev se Uashingtoni nuk do të përfshihet në idenë për shkëmbim territoresh në mes të Kosovës dhe Serbisë. Presidenti More...